Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Święty Jan Bednarek

włącz .

Obrońca Kolejorza jest już oficjalnie piłkarzem „The Saints” – taki przydomek ma Southampton FC. Jak informują media, Anglicy zapłacą za niego Lechowi co najmniej 6 milionów euro. Żaden piłkarz z polskiej ekstraklasy nie został sprzedany tak drogo. Jeżeli 21-latek będzie się rozwijał tak, jak do tej pory, wielka kariera przed nim. Angielski klub specjalizuje się w pozyskiwaniu graczy z potencjałem, takich jak Gareth Bale, Theo Walcott i sprzedawaniu ich za wielkie pieniądze.

Zawodnik trafił do Lecha jako 16 latek. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Sokole Kleczew. W ekstraklasie debiutował po dwóch latach. Lech wypożyczył go potem do Górnika Łęczna, bo w Poznaniu nie miał jeszcze szans na częste występy. Gdy wrócił, niemal z dnia na dzień stał się podstawowym graczem Kolejorza, wybrano go piłkarskim odkryciem roku, w ekstraklasie wystąpił w 34 spotkaniach w sezonie. Transfer do dużo lepszej ligi był kwestią czasu. Pierwszej oferty z Southampton Lech nie zaakceptował, lepszą już tak.

„Święci” sezon zakończyli na ósmym miejscu w Premier League. Nowym managerem klubu został Argentyńczyk Mauricio Pellegrino. Cieszy się opinią trenera chętnie stawiającego na młodych piłkarzy. Do niedawna prowadził hiszpański Depertivo Alaves, doprowadzając ten mały, prowincjonalny klub do finału Pucharu Króla.