Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kownaś jak Rejsik?

włącz .

W nowym sezonie niektórzy piłkarze Lecha będą nosić na koszulkach zmienione numery. Przydziały otrzymali też nowi zawodnicy. Najciekawiej przedstawia się sprawa z Dawidem Kownackim. Piłkarz ten, jak informuje klub na swojej oficjalnej stronie, ma przejąć numer 9, z którym przez długie lata występował Piotr Reiss, czyli legenda Kolejorza. Gdy jego kariera dobiegła końca, mówiło się zastrzeżeniu „dziewiątki”, formalnej decyzji jednak nie było. Klub nie informuje, czy „Rejsik” miał okazję zabrać głos w tej sprawie.

Być może za chwilę nie będzie w Lechu tematu koszulki z numerem 9, bo Dawid Kownacki ma zmienić klub. Kto wie, czy nie stanie się to tuż po zakończeniu przez niego udziału w turnieju Euro 2017. Jeżeli nawet wróci do drużyny, to raczej nie na długo, bo zainteresowanie silnych klubu tym piłkarzem jest duże. Do tej pory konkretna oferta nie wpłynęła, ale to może się zmienić lada chwila. Póki co został zgłoszony do UEFA, trzeba też było podać jego numer. Dotychczasowy - 24 - przejmie nowy skrzydłowy Nicklas Barkroth.

Po przenosinach Karola Linettego do Włoch pozostał do przejęcia numer 7. W najbliższym sezonie przypadnie Maciejowi Gajosowi. Abdul Aziz Tetteh zrezygnuje z jednej „piątki” na plecach – będzie nosił numer nie 55, ale 5. Wcześniej należał on do Tamasa Kadara. Nowi gracze Kolejorza wybrali następujące numery: Dilaver – 66. Situm – 16. De Marco – 14.