Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Czteroletni kontrakt szwedzkiego skrzydłowego

włącz .

To była błyskawiczna akcja. Jeszcze w poniedziałek rano, gdy ekipa Lecha wsiadała do autokaru, by udać się na zgrupowanie w Opalenicy wydawało się, że na nowych piłkarzy trzeba będzie poczekać, aż wyjaśni się sprawa tych, co z klubu odejdą. Tymczasem testy medyczne zaczął Nicklas Bärkroth, by po kilku godzinach podpisać umowę opiewającą do czerwca 2021 roku.

To prawdopodobnie jest największe letnie wzmocnienie Lecha. Pozyskany piłkarz cieszy się opinią czołowego gracza ligi szwedzkiej. Ma 25 lat, oprócz rodzimej ligi grał też w portugalskiej. Jest waleczny, dynamiczny, potrafi uderzyć z dystansu, choć jego specjalnością są asysty. Bärkroth (na zdjęciu wspólnie z prezesem Karolem Klimczakiem pokazuje, w jakich koszulkach piłkarze Lecha grali w ubiegłym sezonie) powiedział po podpisaniu kontraktu:

- To wspaniałe uczucie. Od samego początku Lech sprawił na mnie bardzo dobre wrażenie. Zależy mi na tym by grać w klubie walczącym o trofea, chcę zdobywać z nim tytuły, grać w europejskich pucharach. Kolejorz ma dobrego trenera, mocną kadrę, to dla mnie krok do przodu, chce się rozwijać.

zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Lech Poznań