Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Lech wyprzedził Legię! Skrzydłowy Bärkroth już w Poznaniu

włącz .

Ofensywa transferowa w Lechu Poznań trwa. Nicklas Bärkroth w poniedziałek przechodził teksty w klinice Rehasport. To Szwed z Norrkoping, wicelidera ligi szwedzkiej. Ma 25 lat, ale jest już piłkarzem doświadczonym, bo ligowy debiut w IFK Goeteborg zaliczył jako piętnastolatek, a po roku debiutował w europejskich pucharach. Występował w Benfice Lizbona, dwukrotnie zdobył mistrzostwo Szwecji.

- Cieszę się, że tu jestem, Lech Poznań to bardzo profesjonalny klub i liczę, że będę mógł tu się dalej rozwijać. Dostawałem wiele sygnałów o zainteresowaniu moją osobą ze strony Kolejorza, a to dla mnie bardzo ważne. Wierzę, że dzisiejsze testy zakończą się bez przeszkód i szybko dołączę do drużyny – powiedział Szwed klubowemu serwisowi.

- Bärkrotha znamy od bardzo dawna. Zauważyliśmy go już w 2010 roku podczas meczu kadr U19 i przez kilka lat śledziliśmy jego postępy. To piłkarz o profilu idealnie pasującym do Kolejorza, był jednym z naszych największych priorytetów na to okienko transferowe – mówi wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

Bärkroth ma się związać z Lechem czteroletnim kontraktem. Potrafi grać na obu skrzydłach, operuje lewą i prawą nogą, obdarzony jest mocnym strzałem. Słynie z wytrzymałości, jest mocno zbudowany, choć niewysoki – 174 cm. Nie jest tajemnicą, że o tego piłkarza mocno zabiegała Legia Warszawa, ale Szwed wybrał ofertę Kolejorza.

zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak