Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Vernon De Marco też zagra w Lechu

włącz .

Aż trzech piłkarzy jednocześnie przechodzi testy medyczne poprzedzające podpisanie umowy z Lechem. To klubowy, a być może nie tylko klubowy rekord. Do Denissa Rakelsa i Mario Situma dołączył Vernon De Marco, środkowy defensor sprowadzany ze Slovana Bratysława. Także on wiąże się z Lechem na rok. Zostanie wypożyczony z opcją pierwokupu. Ustalił już warunki późniejszego, trzyletniego kontraktu.

Vernon De Marco jest Argentyńczykiem z hiszpańskim paszportem, więc jego obecność na boisku nie wpłynie na limit zawodników spoza Unii Europejskiej. Ma 24 lata i 183 cm wzrostu. Jest zawodnikiem lepiej posługującym się lewą nogą, potrafi grać nie tylko na środku defensywy, ale i na lewej jej stronie. Jak informuje klub, piłkarz ten był obserwowany przez skautów przez dwa lata, a od tego czasu czynił on stałe postępy.

Do ligi słowackiej trafił trzy lata temu. Grał w Zemplinie Michalovce, potem przeniósł się do Slovana, z którym ostatnio zdobył krajowy puchar. W ostatnim sezonie zdobył jednego gola. Jeżeli wszystkie piątkowe testy medyczne zakończą się pomyślnie, Lech zapewni sobie grę czterech nowych piłkarzy. Do Dilavera dołączą Rakels, Situm i De Marco.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak