Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Transferowe przyspieszenie. Mario Situm w Lechu

włącz .

Nie tylko Deniss Rakels przechodził w piątek testy medyczne w klinice Rehasport, poprzedzające podpisanie rocznej umowy. Trafił tam też Mario Situm, skrzydłowy z Chorwacji, ostatnio piłkarz Dinama Zagrzeb. Lech chce go wypożyczyć na rok, zagwarantował też sobie prawo pierwokupu 25-letniego zawodnika.

Situm nie jest dla Nenada Bjelicy piłkarzem nieznanym. Trenował swego rodaka we włoskiej Spezii, do której skrzydłowy był wypożyczony. Zawodnik rozegrał 8 spotkań w fazie grupowej Ligi Mistrzów, kilkakrotnie reprezentował grającą w krajowym składzie Chorwację. – Zdecydowałem się na Lecha, bo uważam że mogę pomóc drużynie. Jestem dumny, że tu jestem. Lech ma bardzo dobry zespół. Oglądałem mecze z poprzedniego sezonu. Podobało mi się to, jak zespół grał. Myślę, że w przyszłym sezonie jest wstanie osiągnąć coś specjalnego. Mam na myśli mistrzostwo – powiedział piłkarz dla klubowego serwisu.

Piłkarz ten potrafi grać na obu skrzydłach, choć dużo lepiej posługuje się prawą nogą. Jest zawodnikiem szybkim i dynamicznym, potrafi dryblować i strzelać z dystansu. Gorzej mu wychodzi gra głową, mierzy 173 cm.

lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak