Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Deniss Rakels na testach

włącz .

Pochodzący z Łotwy piłkarz ma się związać z Lechem roczną umową, z opcją przedłużenia o trzy lata. Warunkiem jest jednak pomyślne przejście testów medycznych. Zaczęły się one w piątek i mają duże znaczenie, bo zawodnik w październiku ubiegłego roku doznał złamania nogi, potem długo się leczył.

24-letni piłkarz dobrze jest w Polsce znany, występował bowiem przez kilka lat na boiskach ekstraklasy (70 spotkań) i pierwszej ligi (47 spotkań): w Zagłębiu Lubin, GKS Katowice, Cracovii. Gra dla „Pasów” była najlepszym okresem w jego piłkarskim życiorysie. Jako nominalny skrzydłowy strzelał mnóstwo bramek. Zainteresował się nim angielski Reading, gdzie dobrze się spisywał aż do momentu groźnej kontuzji. 17-krotnie reprezentował barwy narodowe.

Jak Łotysz wypowiedział się dla oficjalnego serwisu Lecha, od kwietnia wiedział, że jego odejście z Reading jest możliwe. Wybrał ofertę Lecha, bo wpłynęła ona jako pierwsza. Zaimponowało mu, że tak wielki klub chce go pozyskać. Piłkarz ten potrafi grać jako skrzydłowy i jako napastnik.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak