Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Jevtić związał się nową umową z Lechem

włącz .

Dotychczasowy kontrakt Darko Jevticia wygasał za rok, więc już zimą mógłby podpisać umowę z innym klubem. Nadchodzące okienko transferowe było ostatnim, w którym Lech na sprzedaży Serba ze szwajcarskim paszportem mógłby zarobić. Jeszcze w piątek rano trener Nenad Bjelica informował dziennikarzy, że liczy się z odejściem po sezonie czołowego gracza Kolejorza. Kilka godzin później klub oficjalnie poinformował, że Jevtić przedłużył kontrakt.

Nowa umowa obowiązuje do 2020 roku. Wcale to nie znaczy, że Darko tak długo będzie grał w Lechu, bo z pewnością liczy na kontynuację kariery w dużo lepszej lidze niż polska. Jeżeli znajdzie się kontrahent z dużymi pieniędzmi, niewątpliwie gwiazda Lecha zmieni klub. Póki co piłkarz oznajmił: - Jestem szczęśliwy. Ta wiadomość daje mi spokój na przyszłość. Teraz mogę się w pełni skupić na tym, żeby ciężko pracować i koncentrować się tylko na treningach oraz meczach, które przed nami. Podpisanie kontraktu to też motywacja, dzięki której z czystą głową podchodzę do ostatnich spotkań w sezonie.

Darko Jevtić miewał w przeszłości w Lechu problemy. Od 2014 roku, gdy się tu pojawił zdarzało mu się długo leczyć kontuzje, przesiadywać na ławce rezerwowych. W tym sezonie jest jednak czołową postacią drużyny. Zdobył 8 bramek, siedmiokrotnie asystował przy bramkach kolegów. Brak tego piłkarza osłabił zespół w decydującym spotkaniu przeciwko Legii. W sumie w Lechu, w 110 meczach zdobył 20 bramek, miał 21 asyst. Zdaniem wiceprezesa Piotra Rutkowskiego nowa umowa Jevticia to dowód, że klub chce w drużynie pozostawić jej liderów.