Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Stracili Jevticia?

włącz .

Darko Jevtić nie trenuje z kolegami. Pojechał na zagraniczną konsultację medyczną, a przyczyną jest uraz mięśnia łydki, którego piłkarz nabawił się w finałowym meczu Pucharu Polski. Mecz na Stadionie Narodowym był więc dla Lecha podwójnie nieudany – stracił trofeum i czołowego zawodnika. Nie wiadomo, czy pomocnik Kolejorza pomoże drużynie w decydujących spotkaniach tego sezonu.

W ubiegłych latach wychowanek FC Basel często miewał problemy zdrowotne. Zdarzały mu się wielotygodniowe przerwy w grze. Skarżył się na urazy mięśniowe, dwa lata temu miał też poważne problemy z kręgosłupem. Bieżący sezon jest jednak dla niego udany. Nic mu nie dolegało, od lipca zawsze był do dyspozycji trenera – aż do meczu finałowego. Mecz przeciwko Arce wprawdzie mu nie wyszedł, ale wcześniej był czołowym zawodnikiem Lecha, zdobywającym ważne gole, uznano go też za jednego z najlepszych graczy polskiej ekstraklasy.

Zamiast z drużyną do Niecieczy udał się na lekarskie konsultacje. Pozostaje w kontakcie ze sztabem medycznym klubu, ale nikt dziś nie wie, kiedy wróci do zdrowia, a drużynę czekają najważniejsze spotkania sezonu. Na szczęście swoją piłkarską wartość potwierdził w ostatnim ligowym spotkaniu Mihai Radut, a do zdrowia wrócili inni kontuzjowani ostatnio piłkarze – Dawid Kownacki i odczuwający skutki meczu przeciwko Termalice Tomasz Kędziora. Zdrowy jest też Nicki Bille. W niedzielę Lech zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin, a już w środę zagra być może najważniejsze spotkanie w sezonie – na wyjeździe z Legią.