Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

„Jasiu” Polakiem!

włącz .

Akcja #paszportdlaJasia, zaangażowanie mnóstwa osób dobrej woli, wytwarzanie właściwej atmosfery i naciskanie na polityków przyniosło wreszcie dobry skutek. Pochodzący z Bośni Jasmin Burić, bramkarz Lecha, otrzymał polskie obywatelstwo. Uroczystość nadania odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim. Wojewoda Zbigniew Hoffman mówił o swojej satysfakcji – to właśnie jemu przypadła rola nadania obywatelstwa piłkarzowi Lecha.

Radość wyraził też bramkarz Kolejorza. Od lat starał się o polski paszport, powiodło się to dopiero teraz. Bramkarzem Lecha jest od dziewięciu lat. Zdobył z klubem dwa mistrzostwa Polski, dwukrotnie triumfował w meczu o Superpuchar Polski. Jak informuje klub, prezydent Polski decyzję w sprawie obywatelstwa podpisał trzy tygodnie temu, ale dopiero teraz dotarła ona do zainteresowanego.

Dokument w sprawie obywatelstwa trafił już do spółki Ekstraklasa SA. Już w piątek, gdy Lech zmierzy się w Krakowie z Wisłą, Burić będzie traktowany jako Polak. Ma to duże znaczenie, bo w świetle obecnych przepisów w rozgrywkach ekstraklasy na boisku może znajdować się najwyżej dwóch zawodników z krajów spoza Unii Europejskiej. Bramkarz, do tej pory traktowany jako obywatel Bośni, odbierał miejsce w składzie Tettehowi lub Kostewyczowi. W kadrze Lecha jest też czekający na debiut Kolumbijczyk Victor Gutierrez.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko