Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Lech zatrzymał Lecha

włącz .

Pierwszy raz w tym roku Lech nie wygrał meczu, nie strzelił nawet bramki, a Marcin Robak nie wykorzystał rzutu karnego. Na szczęście zdarzyło się to w meczu sparingowym, w którym przeciwnikiem był… też Lech – drużyna rezerw. Młodzi podopieczni Ivana Djurdjevicia postawili się starszym kolegom. Grali ambitnie i zadziwiająco dojrzale, zwłaszcza w defensywie, wykorzystując okazję do pokazania się sztabowi trenerskiemu pierwszego zespołu.

Gdy sparing się zaczynał, czołowi gracze Kolejorza trenowali na sąsiednim boisku. Z rezerwami mierzył się skład, w którym nie brakowało graczy rzadko, albo nigdy nie oglądanych w ekstraklasie, takich jak Puchacz, czy Gutierrez. Napastnikiem drugiej drużyny był natomiast Nicki Bille, który doszedł już do zdrowia. Kipiał energią i robił wszystko, by się wykazać. Po jego twardych starciach z Dariuszem Dudką trzeszczały kości.

Mecz był dość wyrównany. Najwięcej okazji bramkowych stworzył Szymon Pawłowski. Po jego uderzeniu piłka trafiła gracza rezerw w rękę, a sędzia podyktował „jedenastkę”. Egzekutorem był Marcin Robak, który nie strzelił tak pewnie, jak w meczach ligowych, a udaną interwencją popisał się Miłosz Mleczko. To była czołowa postać swej drużyny, wielokrotnie interweniował skutecznie, ani razu nie dał się pokonać starszym kolegom. W pierwszej drużynie z dobrej strony pokazywał się Mihai Radut, choć nie wszystkie jego dryblingi dobrze się kończyły.

Drugą połowę pierwsza drużyna zaczęła w tym samym zestawieniu, potem jednak nastąpiła zmiana prawie całego składu. Gra była teraz dużo szybsza, mecz stał na wyższym poziomie, ciągle jednak bramki nie padały mimo wielu dobrych okazji. Darko Jevtić wyprowadzał Macieja Makuszewskiego na takie pozycje, że trafienie do siatki wydawało się formalnością, jednak piłka po uderzeniach skrzydłowego mijała bramkę.

Lech I: Jasmin Burić – Marcin Wasielewski (55. Tomasz Kędziora), Dariusz Dudka (55. Maciej Wilusz), Jan Bednarek (55. Lasse Nielsen), Tymoteusz Puchacz (55. Volodymyr Kostevych) – Adbul Aziz Tetteh (55. Łukasz Trałka), Victor Gutierrez (55. Maciej Gajos), Szymon Pawłowski (55. Radosław Majewski) – Mihai Radut (55. Darko Jevtić), Marcin Robak (55. Dawid Kownacki), Paweł Tomczyk (55. Maciej Makuszewski).

Rezerwy zaczęły spotkanie w składzie następującym: Miłosz Mleczko - Jan Andrzejewski, Marcin Banaszak, Filip Nawrocki, Mateusz Magdziak - Jakub Pawlicki, Patryk Janasik, Jakub Moder - Dawid Kurminowski, Nicki Bille Nielsen, Wojciech Mielcarek.