Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Stadion ożyje od środka – dzięki kibicom. Rusza akacja DUMNI Z TRADYCJI

włącz .

To nowa akcja, której celem jest ożywienie stadionu, ozdobienie go od środka grafikami podkreślającymi jego długą i bogatą historię, tradycję kibicowania, odniesione sukcesy, upamiętniającą klubowe legendy. Obiekt jest nowy, w dni meczowe tętni życiem, ale ściany, na wielkich powierzchniach, ciągle ma martwe, szare. Dzięki akcji DUMNI Z TRADYCJI – nastąpi odmiana.

Na ścianach w korytarzach i przejściach prowadzących do widowni pojawią się wielkogabarytowe grafiki, o powierzchni od kilku do nawet 30 metrów kwadratowych. Za trzy trybuny odpowiada klub, za „Kocioł” kibice. Na trybunach im. Anioły, Białasa, Czapczyka pojawią się wizerunki tych legend, będą i sceny historyczne, inne wybitne osoby, najważniejsze mecze. Akcję sfinansują kibice wpłacający dowolne kwoty w ramach tzw. crowdfundingu. Nie otrzymają w zamian zwykłych cegiełek, ale wybrane przez siebie drobne upominki lub wartościowsze nagrody. Można liczyć na skromny gadżet, ale i na spersonalizowane krzesełko na stadionie, czy bilet na mecz – wszystko zależy od wpłaconych kwot. Wystarczy dokonać płatności i wybrać z listy nagrodę.

Pierwszym celem akcji będzie zebranie 160 tys. zł. Za te pieniądze sfinansowana zostanie produkcja i montaż grafik przedstawiających patronów trybun, klubowe legendy, wielkie wydarzenia. Uwiecznione zostaną też wyjątkowe oprawy meczowe, takie jakPOZNAŃ’56, Sława Wielkiemu Lechowi oraz Masz przed sobą Fanatyków. Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań otrzyma pieniądze na pomalowanie pięciu ścian Kotła. Po osiągnięciu pierwszego celu akcji zaplanowano kolejny, czyli produkcję następnych grafiki nawiązujących do wielkich postaci i wydarzeń w 95-letniej historii Kolejorza.

Szczegółowe informacje na temat sposobu przyłączenia się do akcji znajdziemy na oficjalnej stronie Lecha.

Ilustracja Lech Poznań / LechPoznan.pl