Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Coraz liczniejszy Kolejorz. Gutierrez zatwierdzony

włącz .

Czwartym piłkarzem spoza Unii Europejskiej w ekipie Lecha został oficjalnie Kolumbijczyk Victor Gutierrez. Zawodnik jest wypożyczony z Deportes Tolima do końca 2017 roku. Może potem podpisać kontrakt obowiązujący do czerwca 2020 roku. Został już zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy. W Polsce znalazł się dzięki byłemu piłkarzowi Lecha Manuelowi Arboledzie. Lechowi wciąż brakuje solidnego środkowego obrońcy.

Były wieloletni defensor Kolejorza po zakończeniu kariery próbuje sił jako agent piłkarski. Stara się wykorzystać swoje znajomości w Polsce. Kilka miesięcy temu przyjechał tu razem z ojczymem słynnego piłkarza, grającego obecnie w Realu Madryt Jamesa Rodrigueza. Towarzyszyło im kilku młodych graczy, starali się nimi zainteresować polskie kluby. Trenerom Lecha do gustu przypadły umiejętności 20-letniego Gutierreza. Postanowili go zatrzymać, dłużej mu się przyglądać, ewentualnie zachęcić do podpisania kontraktu.

Gutierrez, piłkarz występujacy na pozycji rozgrywającego, początkowo mógł tylko trenować i występować w spotkaniach towarzyskich. Oficjalnie wciąż był zawodnikiem drużyny z Tolimy. Jego obiecującą grę można było oglądać latem w sparingu przeciwko Olimpii Grudziądz. To piłkarz aktywny, długo utrzymujący się przy piłce, dobrze technicznie wyszkolony. Zimą dobrze zagrał w sparingu z Sokołem Kleczew, strzelił nawet bramkę. Trener Nenad Bjelica zabrał go z drużyną na Cypr, gdzie jednak trenować nie mógł z powodu kontuzji.

Pozyskanie Kolumbijczyka oznacza, że Lechowi przybył gracz spoza Unii Europejskiej, a na boisku może takich przybywać najwyżej dwóch. Pierwszym wyborem trenera z pewnością będą tacy gracze, jak Ukrainiec Kostewycz i Ghańczyk Tetteh, w drużynie jest też Bośniak Burić. Wydaje się, że Gutierrez będzie trenował z pierwszym zespołem, ale mecze rozgrywał przede wszystkim w rezerwach. Latem sytuacja w drużynie może się zmienić. Tetteh gra coraz lepiej i trzeba liczyć się z zainteresowaniem nim mocnych klubów, a Burić lada chwila może otrzymać polskie obywatelstwo. Czeka na nie od dawna, spełnia wszelkie warunki, wszystko zależy od przychylności prezydenta Dudy.