Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Mihai Radut prawie w Lechu

włącz .

Rumuński pomocnik przechodzi testy medyczne. Jeśli wypadną pomyślnie, na pół roku zostanie piłkarzem Lecha, który wypożycza swych młodych skrzydłowych. Radut potrafi grać po obu stronach boiska, a także za napastnikiem. Bliski transferu do Lecha był latem, wybrał jednak atrakcyjniejszą finansową ofertę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Prawie tam jednak nie grał i szybko rozwiązał kontrakt stając się wolnym zawodnikiem.

Lech tym piłkarzem interesuje się od dawna. Gdy był zawodnikiem Pandurii Targu Jiu (wcześniejszym jego klubem była Steaua Bukareszt) proponował mu kontrakt. Rok temu zawodnikowi zależało na przygotowaniu się do Euro 2016, nie chciał opuszczać Rumunii. Wiosną był w Poznaniu, by obejrzeć stadion i klub, ale na przenosiny do Polski się nie zdecydował. Teraz zmienił zdanie. Władze Lecha zastosowały wariant ostrożny – półroczną umowę. Jeżeli zawodnik sprawdzi się w zespole Bjelicy, zwiąże się z Lechem na dalsze trzy lata.

Obecnie Lech ma tylko dwóch nominalnych bocznych pomocników – Makuszewskiego (który jest tylko wypożyczony z Lechii Gdańsk) i Pawłowskiego. Z konieczności na boku boiska występuje Jevtić. Formella wiosnę spędzi w Arce Gdynia i nie można wykluczyć, że do Poznania już nie wróci. Jóźwiak prawdopodobnie zostanie wypożyczony do GKS Katowice, gdzie będzie mógł grać o wiele więcej, a tym samym rozwijać się. Lechowi zdarzały się w poprzednich sezonach chybione transfery, musiał szybko żegnać się z takimi zawodnikami, jak Djoum, Claasen, Keita, Volkov, Sisi. Nauczony tym doświadczeniem rzadko podpisuje „na dzień dobry” długoterminowe umowy z nowymi piłkarzami.

Mihai Radut zapowiadał się na bardzo dobrego piłkarza, znalazł się nawet w szkółce Sportingu Lizbona, powoływano go do młodzieżowych reprezentacji Rumunii. Rozegrał też dwa spotkania w kadrze narodowej. Ma 26 lat, 178 cm wzrostu. Jeśli podpisze umowę, nie będzie pierwszym Rumunem w barwach Kolejorza. Wcześniej grał tu bramkarz Emilian Dolha.

fot.Adam Ciereszko/lechpoznan.pl