Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Tetteh ma nową umowę

włącz .

Abdul Aziz Tetteh, przychodząc do Lecha, podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2018 roku. Początkowo Maciej Skorża nie darzył go zaufaniem, ale kiedy tylko piłkarz ten zaczął regularnie pojawiać się na boisku, okazał się pewnym punktem zespołu. Stale robi postępy, cieszy się opinią najlepszego defensywnego pomocnika w całej lidze. Nic dziwnego, że władze Lecha zaproponowały tak ważnemu zawodnikowi przedłużenie umowy o dwa lata, na nowych warunkach.

Piłkarz z Ghany uchodzi za jednego z najbardziej twardo grających piłkarzy ekstraklasy. Zarzucano mu brutalność, ale jego celem zawsze jest odebranie piłki, a nie zrobienie szkody przeciwnikowi. Grając bezkompromisowo odzyskuje piłkę w sposób mistrzowski, potrafi ją zagrać mocno i z dużą precyzją. Mówi się o nim, że to piłkarz z oczami wokół głowy. Stylem gry przypomina swego rodaka, gwiazdę Chelsea, Realu, Milanu – Michaela Essiena.

Pomocnik Lecha ma 26 lat, przed nim wiele sezonów gry na najwyższym poziomie. Jest mało prawdopodobne, by przetrwał w Lechu do 2020 roku. Prędzej lub później zgłosi się po niego któryś z dobrych europejskich klubów. – Czuję się świetnie z powodu podpisania nowego kontraktu. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Mam nadzieję, że nadal będę pomagał drużynie tak jak robiłem to do tej pory – powiedział po podpisaniu umowy pomocnik Kolejorza, a jego wypowiedź cytuje oficjalna strona Lecha.