Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Trójmecz Lecha z Wisłą

włącz .

W ciągu miesiąca, na przełomie października i listopada, Lech aż trzy razy zmierzy się z Wisłą Kraków. Oprócz meczu ligowego rozegra dwa spotkania w ćwierćfinale Pucharu Polski. Ostatni z tych pojedynków, listopadowy, odbędzie się w Krakowie. Zadecyduje, która z tych drużyn awansuje do półfinału. Jeśli kara nałożona przez PZPN na kibiców Lecha nie zostanie zawieszona, nie zobaczą oni na żywo żadnego meczu pucharowego.

Podobnie jak Lech, Wisła awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Z dużym trudem udało jej się pokonać 2:1 na wyjeździe Chojniczankę. Wiadomo było, że w kolejnej rundzie trafi na Lecha, który tydzień wcześniej rozprawił się z Ruchem. Gospodarza pierwszego spotkania wyłoniło czwartkowe losowanie. Okazał się nim Lech, co oznacza, że szczęście dopisało Wiśle – rewanżowy, decydujący mecz rozegra na własnym stadionie.

Najpierw jednak obie drużyny spotkają się w meczu ligowym, zaplanowanym na niedzielę, 16 października, o godzinie 18. Będzie to pierwsza kolejka ligowa po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji. Wisła po zmianach właścicielskich znajduje się w katastrofalnej sytuacji organizacyjnej. Fatalnie jej też idzie sportowo – niemal od początku rozgrywek nie udaje się jej opuścić ostatniego miejsca w tabeli. Do pojedynku w Poznaniu przystąpi z pełną mobilizacją.

W kolejny weekend Lecha czeka ligowy mecz na Łazienkowskiej. W  tym czasie Wisła zmierzy się u siebie Bruk-betem Termaliką, by kilka dni później wrócić do Poznania ne mecz pucharowy. Lecha. Nie wiadomo jeszcze, czy odbędzie się on we wtorek 25 października czy dzień później, decyzję podejmie Polsat Sport. Zagadką jest też, jak Wisła Puchar Polski potraktuje. To nie jej specjalność, w swojej długiej historii podniosła go zaledwie czterokrotnie. Co ciekawe, wygrała pierwsze, historyczne rozgrywki, w 1926 roku. Ostatni raz triumfowała w roku 2003, a więc w okresie, gdy będąc u szczytu potęgi raz za razem sięgała po mistrzostwo. Być może tym razem nastawi się na zdobycie tego trofeum, bo droga do finału jest już krotka. Krakowski rewanż zaplanowano na 16 lub 17 listopada.

Lech ostatni raz zmierzył się w Pucharze Polski z Wisłą we wrześniu 2014 roku, eliminując ją po meczu rozegranym przy Bułgarskiej. Drużyny te rozegrały pamiętny finał 19 czerwca 1984 roku. W Warszawie na Łazienkowskiej prowadzony przez Wojciecha Łazarka Lech, świeżo upieczony mistrz Polski, rozbił Wisłę 3:0.

Inne ćwierćfinałowe pary tworzą: Bytowia – Arka, GKS Jastrzębie – Wigry Suwałki, Puszcza Niepołomice – Pogoń Szczecin. Losowanie nie było potrzebne, gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły z niższych lig. Pary półfinałowe wyłoni kolejne losowanie. Mecze te odbędą się już wiosną 2017 roku, a finał jak zwykle rozegrany zostanie 2 maja na Stadionie Narodowym.