Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

W drodze po Puchar Polski Lech pojedzie do Chorzowa

włącz .

Ruch będzie kolejnym pucharowym rywalem Kolejorza. Chorzowianie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn, byli jednak lepsi w rzutach karnych. Na tym etapie nadal rozgrywa się tylko jeden mecz. Ponieważ oba zespoły występują w tej samej lidze, gospodarza wyłoniło losowanie. Mecz odbędzie się w Chorzowie a Lech wcale nie pojedzie tam w roli faworyta.

Wynik losowania nie jest korzystny dla Lecha, który wygrywa zdecydowaną większość spotkań z Ruchem, gdy jest gospodarzem. Na wyjazdach tak łatwo nie idzie, zdarzają się i wysokie zwycięstwa, i przykre porażki. Nie można dziś powiedzieć, że Lech ma dużo mocniejszą drużynę niż Ruch, bo od kilku lat jest systematycznie osłabiany. Na domiar złego od początku rozgrywek gra w lidze źle. Mecz z Ruchem odbędzie się 21 września. Trudno wierzyć, by do tego czasu bardzo zmienił się skład drużyny i by nastąpiła zmiana trenera, więc awans do następnej rundy jest sprawą otwartą. Rok temu na tym samym szczeblu Pucharu Polski Kolejorz też zmierzył się z Ruchem wygrywając minimalnie, ale mecz odbył się przy Bułgarskiej.

Z rozgrywkami pożegnał się już triumfator dwóch ostatnich edycji Pucharu Polski – Legia. W tej sytuacji sięgnięcie po trofeum dające przepustkę do europejskich pucharów wydaje się dużo łatwiejsze, ale drużyna, nieumiejętnie budowana i nieprzewidywalna, regularnie sprawia swym kibicom zawód. Nikt się jakoś nie kwapi, by odbudować jej siłę, a tym samym pozycję klubu. Gdyby jednak udało się wyjść z pojedynku z Ruchem obronną ręką, następnym przeciwnikiem prawdopodobnie będzie Wisła Kraków, która musi najpierw na wyjeździe rozprawić się z Chojniczanką. W ćwierćfinale rozgrywane są już dwa mecze, a gospodarza pierwszego wyłoni losowanie.