Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Młodzi Lechici pojadą do Japonii? Decyzja jest trudna

włącz .

Coraz ważniejszą rolę w drużynie Lecha pełnią młodzi piłkarze. W każdym meczu ligowych można ich zobaczyć na boisku w pierwszym składzie. Tak jest i w tym roku, gdy nie było poważnych wzmocnień i trudno sobie wyobrazić defensywę bez Roberta Gumnego, a skrzydła bez Kamila Jóźwiaka. Problem w tym, że obaj, a także Kasper Wojdak otrzymali powołanie do kadry do lat 19 na turniej towarzyski w Hiroszimie. Trener Lecha nie wie jeszcze, czy wyrazi na to zgodę.

Zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji zacznie się 4 sierpnia, a turniejowe mecze zaplanowane są na 8, 10 i 11 sierpnia. Gdyby piłkarze Lecha dołączyli do drużyny, straciliby dwa mecze ligowe: wyjazdowe z Koroną Kielce i domowe z Cracovią. – Nie wiem jeszcze, czy zgodzę się na ten wyjazd. Jestem w kontakcie z trenerem młodzieżówki Rafałem Janasem. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja kadrowa mojej drużyny. Jeżeli będę miał do dyspozycji mocny skład i młodzi piłkarze nie będą mieli widoków na grę, lepiej dla nich będzie, by pojechali – twierdzi Jan Urban.

W przeszłości liczne powołania na zgrupowania reprezentacji młodzieżowych w różnych kategoriach wiekowych były zmorą trenerów Lecha i młodych graczy. Marcinowi Kamińskiemu, Mateuszowi Możdżeniowi i innym komplikowało to wejście do pierwszego składu, a częsta gra w „dorosłej” drużynie jest dla takich zawodników bezcenna. Ze zgrupowań  reprezentacyjnych wielokrotnie piłkarze Lecha wracali z urazami. Ostatnio spotkało to Dawida Kownackiego, który nie mógł pomóc drużynie w wielu spotkaniach, bo najpierw uczestniczył w meczach młodzieżówki, a potem leczył uraz, z którym wrócił do Poznania.