Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Arajuuri odchodzi

włącz .

Nie wiemy jeszcze, kiedy Paulus Arajuuri zakończy przygodę z Lechem Poznań. Związał się właśnie z Brøndby IFKopenhaga, a miał do tego prawo, bo jego obecny kontrakt wygasa z końcem roku. Teoretycznie mógłby być piłkarzem Lecha do końca rundy jesiennej odchodząc potem za darmo. Bardziej prawdopodobne jest, że duński klub wykupi go z Lecha teraz.

Fiński obrońca, wychowanek klubu Alkian Alku, potem piłkarz Honki, HJK Helsinki, przyszedł do Lecha ze szwedzkiego KalmarFF w 2014 roku. Długo zmagał się kontuzją biodra, którą przywiózł do Poznania, ale potem stał się pewnym punktem drużyny. Zarzucano mu nadmierną bojaźliwość w grze, przejawiającą się notorycznym wycofywaniem piłki do bramkarza, ale potrafił też grać i bronić odważnie, z poświęceniem, często na granicy dużego ryzyka. Strzelił trzy ważne bramki.

Jeżeli Paulus pożegna Kolejorza latem, władze Lecha postawią się w trudnej sytuacji. Nie będzie już w klubie dwóch podstawowych środkowych obrońców z poprzednich sezonów – Kamińskiego i Fina. Brakuje też lewego obrońcy, bowiem wszystko wskazuje, że odejdzie Tamas Kadar. Młody Gumny świetnie spisał się w Superpucharze Polski, ale nie może być jedynym piłkarzem Lecha potrafiącym grać na tej pozycji. Sprowadzenie co najmniej dwóch obrońców jest nakazem chwili.