Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Pierwszy kontrakt Kamila Jóźwiaka

włącz .

Siedemnastoletni skrzydłowy związał się z Lechem na trzy lata podpisując pierwszą w życiu profesjonalną umowę. Ten utalentowany piłkarz nie zdążył jeszcze zadebiutować w pierwszej drużynie, ale biorąc pod uwagę postępy, jakie czyni, z pewnością szybko to nastąpi. Podczas zimowych sparingów był wyróżniającym się piłkarzem, zadziwiał odwagą, zdecydowaniem, przebojowością, szybkością.

Kamil pochodzi z Międzyrzecza, jest wychowankiem Juniora Zbąszynek, trenował też w UKP Zielona Góra, od sezonu 2011/2012 był członkiem drużyny juniorów Lecha. Szczególnie duże postępy w grze poczynił w drużynie rezerw Lecha jako podopieczny Ivana Djurdjevicia. Stamtąd trafił do pierwszej drużyny, z którą był na obu zimowych obozach przygotowawczych. – Mam nadzieję, że teraz przede mną debiut w Ekstraklasie. Staram się cały czas na treningach udowodnić, że zasługuję na szansę gry i wierzę, że wkrótce ją dostanę – powiedział po podpisaniu kontrakt.

Jest drugim po Robercie Gumnym piłkarzem z Akademii Lecha, który w tym roku podpisał profesjonalny kontrakt. Władze klubu prowadzą rozmowy z zawodnikami, którym latem umowy się kończą – Marcinem Kamińskim, Gergo Lovrencsicsem i Krzysztofem Kotorowskim, który ciągle znajduje się w wysokiej formie. Jeżeli nawet w czerwcu zakończy długą piłkarską karierę, prawdopodobnie zwiąże się z Lechem w innej formie.