Lech wygrał ostatni sparing

Pięć dni przed inauguracją wiosennych rozgrywek mistrz Polski zmierzył się w meczu kontrolnym z pierwszoligowym Chrobrym Głową wygrywając – jak poinformował klub – 3:0. Mecz był zamknięty dla mediów i kibiców. Podobno bramki przed przerwą zdobyli Dawid Kownacki i Darko Jevtić, a na początku drugiej połowy Szymon Pawłowski.

Celem tego sparingu było przede wszystkim – tak twierdzi cytowany przez klubowy serwis informacyjny trener Jan Urban – przestawienie się drużyny do gry na polskich boiskach. Z pewnością nie był to cel jedyny, bo w takiej sytuacji sztab szkoleniowy nie utajniłby tego meczu. Nie znamy nawet składu poznańskiej drużyny w poszczególnych połowach, ale podobno zagrali wszyscy piłkarze, w tym młodzi Marcin Wasielewski i Tomasz Dejewski.