Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Młodzi w pierwszej drużynie Lecha

włącz .

Tylko kilkunastu zawodników pierwszej drużyny Lecha nadaje się do gry, pozostali leczą kontuzje. To wystarczy, by zestawić pełną jedenastkę i posłać potencjalnych zmienników na ławkę rezerwowych. Trener nie ma jednak żadnego komfortu. Nie może zmianami reagować na sytuację boiskową. W bój posyła nie tych, którzy akurat by się przydali, ale tych, którzy są zdrowi. W tej sytuacji klub zgłosił do gry czterech zawodników z drużyny rezerw. Trzej z nich to obrońcy, bo sytuacja formacji defensywnej jest w Lechu najgorsza.

Zgłoszeni zawodnicy to Tomasz Dejewski, Jan Bednarek, Wiktor Witt, Michał Jakóbowski. Tylko ten ostatni to zawodnik ofensywny. Ma za sobą wypożyczenie do Warty Poznań i grę w pierwszej lidze, jest szybkim skrzydłowym. Żaden z powołanych zawodników nie debiutował jeszcze w ekstraklasie. Żaden nie znalazł się też w osiemnastce na mecz z Pogonią. A raczej siedemnastce, bo tylu wyznaczył trener.

Już w niedzielę Lech wyjeżdża do Gliwic na mecz z Piastem. Rozegrany zostanie w poniedziałek. W niedzielę Lecha czeka kolejny mecz, z Widzewem na własnym stadionie. Od 20 do 29 września trzeba więc rozegrać aż trzy ważne ligowe mecze, w dodatku ze świadomością, że sporo punktów już uciekło i na dalsze straty nie można sobie pozwolić. Przed trenerem i drużyną czas próby.