Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Młodzież na treningu Kolejorza

włącz .

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dramatyczna sytuacja kadrowa w Lechu jest szansą dla młodych piłkarzy trenujących na co dzień w drużynie rezerw. Sztab szkoleniowy Kolejorza zadecydował o tymczasowym dokooptowaniu do pierwszej drużyny siedmiu graczy. To obrońcy Wiktor Witt, Tomasz Dejewski i Jan Bednarek, pomocnicy Michał Jakóbowski, Jakub Kapsa, Dominik Chromiński, napastnik Niklas Zulciak.

Trener Mariusz Rumak skarżył się ostatnio, że po tym, jak z treningu zeszli ciężko kontuzjowany Vojo Ubiparip i mający lżejszy uraz Kasper Hamalainen, musiał zasilić jedną z drużyn, by można było zorganizować gierkę sześciu na sześciu. Powołanie zawodników z drużyny rezerw, liderującej w III lidze (grupa kujawsko-pomorsko- wielkopolska) nie oznacza, że którykolwiek z nich wystąpi w najbliższym, piątkowym meczu. Póki co – żaden nie został zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy. Chodzi tylko o to, by można było organizować treningi w normalnych warunkach.

Wielkiego pecha ma najzdolniejszy z młodych zawodników Kolejorza – Dawid Kownacki. Ten 16-letni, czyniący ogromne postępy napastnik trenuje na co dzień z pierwszą drużyną, a mecze rozgrywa w rezerwach. Teraz, gdy Lech boryka się z ogromnymi kadrowymi kłopotami i co tydzień wypadają kolejni zawodnicy, Dawid miał szansę zaliczyć debiut w ekstraklasie. Niestety, trenerzy reprezentacyjnych drużyn młodzieżowych nie liczą się z jego zdrowiem. Zamiast spokojnie trenować z zespołem Lecha, musiał podróżować na zgrupowania drużyn w różnych kategoriach wiekowych, co kilka dni rozgrywać mecze, aż nabawił się urazu mięśnia.