Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Półfinał z Zagłębiem Sosnowiec. Finał znów z Legią?

włącz .

Rok temu w Pucharze Polski ustalono drużynom całą „drabinkę”, aż do finału. W tym sezonie zasada ta obowiązywała tylko do ćwierćfinału. Półfinałowe pary trzeba było losować. Kluby z ekstraklasy trafiły na pierwszoligowców, co przez niektórych komentatorów (zwłaszcza z Bydgoszczy i Sosnowca) zostało potraktowane nie jako przypadek lecz … rozstawienie. Lech trafił na Zagłębie, a Legia na Zawiszę.

I Zawisza, i Zagłębie sprawiły niespodziankę eliminując w ćwierćfinale zdecydowanych faworytów. O ile pokonanie przez drużynę z Bydgoszczy słabiutkiego Śląska Wrocław było prawdopodobne, to zespół z Sosnowca sprawił nie lada sensację dając radę świetnie w tym sezonie grającej Cracovii. Dotarcie przez któryś z tych klubów do finału i występ na Stadionie Narodowym byłby ogromnym sukcesem, nic więc dziwnego, że wynik losowania przyjęty został przez nie z rozczarowaniem.

Mecze Lecha z Zagłębiem Sosnowiec będą miały szczególny smak dla dwóch osób. Piłkarzem Zagłębia jest ostatnio wychowanek i wieloletni gracz Lecha, Jakub Wilk. Natomiast trener Kolejorza, Jan Urban pochodzi wprawdzie z Jaworzna, ale wielka piłkarska kariera zaczęła się dla niego w Sosnowcu. Trafił tam z Victorii Jaworzno jako 19-latek. W latach 1981-1985 rozegrał w Zagłębiu 113 spotkań zdobywając 23 bramki. Potem trafił do Lecha, przez kilka dni trenował przy Bułgarskiej, ale umundurowani działacze Legii uznali, że to zbyt dobry zawodnik, by marnował się gdzieś na prowincji, powinien grać w stolicy, jeśli nie dobrowolnie, to jako poborowy. Oba kluby podzielił mocny w tym czasie, cieszący się wsparciem partyjnych dygnitarzy Górnik Zabrze.

Pierwszy mecz z Zagłębiem piłkarze Lecha rozegrają 30 marca, w środę. Rewanż zostanie odbędzie się w Sosnowcu 20 kwietnia, także w środę. Jeżeli Kolejorz wyeliminuje pierwszoligowca, 2 maja w finale zmierzy się ze zwycięzcą drugiej pary. Wątpliwe, by był to Zawisza. Zapowiada się więc powtórka z finału tegorocznego, oby tylko z innym rezultatem.