Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Lech pomaga Polakom z Kresów

włącz .

To wspólna akcja klubu i kibiców. Korzystając z pośrednictwa Instytutu Taylora udało się nawiązać kontakt ze Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”, by przekazać pochodzące ze sprzedaży biletów na mecz pieniądze na pomoc dla naszych rodaków z Litwy, Białorusi, Ukrainy. W grudniu na każdym meczu odbywającym się w Poznaniu prowadzona będzie zbiórka darów, które przed świętami przewiezione zostaną Polakom mieszkającym poza granicami kraju, oczekującym pomocy.

Kiedy w Europie pojawił się problem z uchodźcami, kluby piłkarskie zrzeszone w ECA, a grające w europejskich pucharach postanowiły przekazać na cele charytatywne 1 euro z każdego sprzedanego biletu na mecz. To była pierwsza kolejka rozgrywek grupowych, Lech grał wówczas z Belenenses. Klub i kibice ustalili, że pozyskane w ten sposób 8 tysięcy euro posłuży Polakom ze Wschodu.

– Jestem wdzięczny z tę pomoc – mówi Karol Chudoba, prezes Stowarzyszenia "Kresy". – Nasi rodacy mają wielkie potrzeby, często żyją w biedzie. Odwiedzając ich widzieliśmy odbudowane sale gimnastyczne pozbawione jakiegokolwiek sprzętu. Dzięki Lechowi Poznań uda się je wyposażyć, polska młodzież będzie mogła uprawiać sport.

– Zachęcamy kibiców przychodzących na mecze do przynoszenia ciepłej odzieży, obuwia, chemii gospodarczej, artykułów spożywczych długo zachowujących świeżość, słodyczy dla dzieci – dodaje Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Lecha. Kibice Lecha już dawno nawiązali kontakt z rodakami mieszkającymi na Wschodzie, wspomagają ich na różne sposoby.