Grunwald bez strat

Obrońca tytułu i lider tabeli ekstraklasy hokeja na trawie mężczyzn Grunwald Poznań pozostaje po 5 kolejkach jedynym zespołem bez straty punktu. W meczu na szczycie pokonał 5:0 wicemistrza i wicelidera Pomorzanina Toruń. W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście. Grali jednak bardzo nieskutecznie. W II połowie, niemal do końca, zdecydowanie przeważał Grunwald. Dla Pomorzanina mecz w Poznaniu był sprawdzianem generalnym przed spotkaniami w Lidze Mistrzyń z HC Amsterdam i Paris St. Germain.

No images found.

Po kiepskim starcie szybko odrabia straty AZS AWF Poznań, który rozgromił u siebie 10:1 beniaminka Ósemkę Tarnowskie Góry. Korzystniej zaprezentował się drugi z beniaminków Stella Gniezno która w Poznaniu przegrała po zaciętej walce z AZS Politechnika Poznańska ch4:6. Obydwa zespoły wykonywały po 10 (!) krótkich rogów. Gospodarze wykorzystali trzy z nich, a goście tylko jeden.

Tylko Siemianowiczanka nie zdobyła dotychczas punktu i zamyka tabelę.

AZS PP - Stella 6:4 (3:2) Komarek 2 (19, 52), Chwalisz (2 kr), Szotek (16 kr), M. Juszczak (39 kr), B. Siejkowski (45 k)- Lewartowski 2 (49 kr, 65), Robert Grotowski (20), D. Wojciechowski (35), Grunwald - Pomorzanin 5:0 (1:0) Majchrzak 2 (3, 57), Dutkiewicz (45 k), T. Marcinkowski (52), Smaraz (65), LKS Gąsawa - Polonia Środa Wielkopolska 5:1 (2:0) Strykowski 2 (10, 30), A. Wrzesiński 2 (62, 65). Ulatowski (43 kr) - P. Waraczewski (51), Siemianowiczanka - Start 1954 Gniezno 3:6 (2:2) D. Just 2 (11, 64), Chrost (24 kr) - Marcin Grotowski 3 (15, 37 kr, 60 k), Kurowski 2 (39, 57),P. Pawlak (4), AZS AWF - Ósemka 10:1 (5:0)Gumny 4 (4, 23, 28, 43 kr), A. Nojgebauer (9 kr), A. Działa (30), Kozan (51), Ł. Wybieralski (51), Sohail (61), Anwar (62) - Bok (68)

10. Siemianowiczanka 5 0 6-30

W rywalizacji snajperów o Złotą Laskę PZHT i "Sportu" prowadzi z 9 bramkami Waldemar Rataj przed swym kolegą klubowym z Grunwaldu Karolem Majchrzakiem - 8 goli.

Andrzej Kuczyński

Rewanż wicemistrzyń

Wiceliderki i wicemistrzynie Polski AZS Politechnika Poznańska zrewanżowały się mistrzyniom i liderkom w MP w hokeju na trawie kobiet Startowi Brzeziny z porażkę u siebie 0:1 przed dwoma tygodniami. Wczoraj w meczu wyjazdowym wygrały ze Startem 1:0 (0:0) dzięki bramce z krótkiego rogu Bianki Strubbe w 67 minucie,

W Tarnowskich Górach beniaminek czyli miejscowa Ósemka uległa drużynie LKS Rogowo 1:4 (1:2). Honorową bramkę, pierwszą w rozgrywkach sezonu 2015/ 2016 zdobyła Medoń (32), a po dwa gole dla gości: Sosińska (19, 61 kr) i M. Wypijewska (29 kr, 56).

1. Start (m) 4 9 13-1

2. AZS PP 4 9 12-1

3. Rogowo 4 6 8-8

4. Ósemka (b) 4 0 1-24

Liderką klasyfikacji strzelczyń walczących o Złotą Laskę PZHT i redakcji "Sportu" jest z 4 trafieniami Martyna Gabara (Start)