Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Z Apoelem dzień po dniu

włącz .

Trzecim, ostatnim sparingiem Lecha przebywającego na obozie przygotowawczym w Gniewinie miało być spotkanie z wielokrotnym mistrzem Cypru, Apoelem Nikozja (z Semirem Stiliciem w składzie). Zaplanowano je na sobotni wieczór. Plany te zostały zmienione. Owszem, mecz sobotni zostanie rozegrany, ale dzień wcześniej odbędzie jeszcze jeden sparing tych drużyn.

Piątkowy mecz zostanie rozegrany w nietypowej formule czasowej – dwa razy po 30 minut. Początek o godzinie 18. Można się domyśleć, że szansę gry otrzymają zawodnicy z zaplecza pierwszej jedenastki. Trener Maciej Skorża chce, by mecz sobotni (początek o godzinie 17) stanowił sprawdzian aktualnej formy pierwszej drużyny, dla której już w przyszłym tygodniu zaczyna się seria bardzo ważnych meczów o stawkę, i to nie byle jaką. Transmisję z tego wydarzenia można obejrzeć w Internecie, dzięki Onetowi i Przeglądowi Sportowemu.

Przygotowania Lecha do nowego sezonu były nietypowe, a gdyby nie zdobył mistrzostwa, byłyby jeszcze trudniejsze. Miałby już za sobą pierwszy ważny mecz, w eliminacjach Ligi Europy. Jako mistrz kraju swoje eliminacje zaczyna dwa tygodnie później, ale i tak przerwa między rozgrywkami była wyjątkowa krótka, a sytuację komplikowały mecze reprezentacji narodowych. Część drużyny skorzystała z dłuższych urlopów i do drużyny wróciła dopiero podczas obozu w Gniewinie. Ponieważ zawodników czeka bardzo długa i obfita w ważne mecze jesień, trzeba zadbać o ich siłę i wytrzymałość. Skutki ciężkiej pracy widać było podczas sparingu z Olimpią Grudziądz. Teraz zajęcia są lżejsze, drużyna zaczyna łapać świeżość, pełnia formy ma przyjść za tydzień. Sparing z Apoelem pokaże aktualną dyspozycję drużyny.