Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kazachstan? Bałkany? Malta?

włącz .

W samo południe w Szwajcarii odbędzie się losowanie pierwszej i drugiej rundy kwalifikacyjnej Champions League. Lecha interesuje druga runda, właśnie wtedy rozpocznie rywalizację. UEFA dokonała podziału na grupy. Lech, jako jedna z drużyn rozstawionych, może wylosować przeciwnika z Kazachstanu, Malty lub jednego z trzech krajów bałkańskich.

Potencjalni rywale Kolejorza to: FC Astana z Kazachstanu, FK Sarajewo z Bośni Hercegowiny, FK Rudar Pljevlja z Czarnogóry, FK Vardar Skopie z Macedonii oraz Hibernians FC z Malty. Kibicom Kolejorza, chcącym obserwować walkę piłkarzy o awans do kolejnej fazy eliminacji do Ligi Mistrzów, grozi więc bardzo daleka wyprawa do stolicy Kazachstanu. Znacznie łatwiej będzie się dostać do jednego z krajów bałkańskich. Najbliżej byłoby do Sarajewa. W grę wchodzi też atrakcyjna turystycznie wyprawa na Maltę.

Lecha w ten sposób ominie przyjemność ponownego zmierzenia się z Żalgirisem Wilno lub ze Stjarnan z Islandii. Oba te kluby znajdą się w innej grupie jako nierozstawione. Jest więc bardzo mało prawdopodobne wylosowanie ich w kolejnej fazie eliminacji.