Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kebba Ceesay zostaje w Lechu

włącz .

Sprowadzony w 2012 roku ze Szwecji, mający gambijskie korzenie prawy obrońca Kebba Ceesay skorzystał z oferty Lecha i podpisał z nim nowy kontrakt. Graczem Kolejorza będzie przez kolejne dwa lata, a jeżeli rozegra uzgodnioną liczbę spotkań, umowa zostanie przedłużona o jeszcze jeden rok. - To dla mnie ważny dzień. Dobrze się stało, że doszliśmy do porozumienia - cieszył się Kebba.

Piłkarz spisywał się bardzo dobrze po przyjściu do Lecha, zdobył gola już w inauguracyjnym meczu. Potem jednak dopadła go skomplikowana kontuzja kolana, leczył ją długo w Szwecji i w Poznaniu, do zdrowia doszedł dopiero w tym roku, ale rzadko pokazywał się na boisku w pierwszym składzie Lecha. Na tej pozycji coraz lepiej spisuje się Tomasz Kędziora. Kebbie zdarza się natomiast występować w drużynie rezerw.

- Teraz już nie muszę zastanawiać się nad swoją przyszłością, mogę się skupić na treningu, na jak najszybszym dojściu do optymalnej formy - mówi obrońca. - Jestem bardzo zadowolony, że pozostaję w Poznaniu. Mamy bardzo dobrą drużynę, przed nami ciekawa przyszłość. Po kontuzji doszedłem do siebie, czuję się teraz dobrze. Codziennie ciężko trenuję. Wiem, że kibice zastanawiają się, czy uda mi się powrócić do pierwszego składu. Cuda się nie zdarzają, to wymaga czasu, mam za sobą długą przerwę. Za chwilę jadę do Wronek, na mecz zespołu rezerw, ale gdyby była taka potrzeba, w każdej chwili mogę pojawić się na boisku w pierwszej drużynie.