Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Darko Jevtić piłkarzem Lecha. Na stałe

włącz .

Wspaniała wiadomość z ulicy Bułgarskiej. Jeszcze kilka tygodni temu nie było pewne, czy wiosną kibice Lecha będą mogli w dalszym ciągu cieszyć się grą Darko Jevticia. Teraz już wiemy, że dotychczasowy zawodnik FC Basel związał się z Kolejorzem aż do końca sezonu 1017/2018. To duży sukces władz klubu. Udało się coś, na co niewielu liczyło.

Piłkarza o serbskich korzeniach, ale wychowanego w Szwajcarii i wyszkolonego w znanej szkółce piłkarskiej z Bazylei, Lechowi udało się pozyskać latem. Został wypożyczony na jeden sezon, ale bez prawa pierwokupu i z zastrzeżeniem, że szwajcarski klub może go do siebie ściągnąć już zimą. Mimo tego umowa była korzystna dla Lecha. Młody zawodnik pozostawał na utrzymaniu FC Basel, z którym Lech się rozliczał.

Darko Jevtić, który za kilka tygodni skończy 22 lata, jesienią cieszył się opinią jednego z najlepszych pomocników polskiej ekstraklasy. Jego zagrania zdradzały i duży talent, i umiejętności pozyskane dzięki znanym w świecie fachowcom z Bazylei. Strzelał piękne bramki (w sumie cztery), popisywał się asystami i kluczowymi dla zdobycia goli akcjami, jak w ostatnim meczu wyjazdowym w Krakowie, gdy wykonał kapitalne, prostopadłe podanie do Hamalainena dające Lechowi zwycięstwo nad Wisłą. Młodego gracza stać na zagrania niekonwencjonalne, dużo widzi na boisku, umiejętnie gra jako defensywny pomocnik i jako rozgrywający.

W polskiej lidze Darko błyszczał, ale jego umiejętności nie pozwalały mu znaleźć miejsca w składzie bardzo silnego FC Basel, co zresztą było jego marzeniem. Właśnie to stanowiło nadzieję władz Lecha na dłuższe związanie się z zawodnikiem już dziś wyżej ocenianym przez fachowców niż były gracz Lecha, gwiazda ekstraklasy, Semir Stilić. Jest pomocnikiem bardziej uniwersalnym, bez porównania szybszym i dużo młodszym. W piątek klub oficjalnie i z uzasadnioną satysfakcją poinformował o podpisaniu z Jevticiem kontraktu obowiązującego 3,5 roku. W czerwcu zawodnikowi kończyła się szwajcarska umowa, już dziś mógł związać się z dowolnym klubem. Trudno było liczyć, że stanie się nim właśnie Lech.

Szwajcarom, jak nieoficjalnie wiadomo, trzeba zapłacić tylko ekwiwalent za jego wyszkolenie, wynoszący ok. 300 tysięcy euro. Jak na klasę prezentowaną przez tego gracza nie jest to stawka wygórowana. Już jest wart dużo więcej, a w przyszłości za tego zawodnika będzie można otrzymać kwotę liczoną w milionach euro. Przede wszystkim jednak Lech ma zawodnika z ogromnym potencjałem. Tacy piłkarze stanowią o grze całej drużyny. Trener Lecha podkreślał, że współpraca z nim to duża satysfakcja, w przyszłości da kibicom wiele radości.

Lech pozyskał doskonałego piłkarza, ale ten dobry ruch nie wzmocnił kadry drużyny mającej walczyć wiosną o najwyższe cele. Wiceprezes Lecha zapewnia jednak na oficjalnej stronie klubowej, że uzyskanie porozumienia z Jevticiem to nie koniec dobrych wiadomości. Trwają negocjacje z innymi piłkarzami. Z pozyskania jednego z nich nic nie wyszło, bo doznał on kontuzji, więc trzeba rozmawiać z innym. Trener Maciej Skorża liczył przed rundą wiosenną na trzech-czterech nowych piłkarzy. Miał też nadzieję, że nowe twarze znajdą się w drużynie jeszcze podczas pierwszego zgrupowania w Turcji.