Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Pechowiec Sanocki, szczęściarz Zagórski

włącz .

Wielkiego pecha ma 18-letni Krystian Sanocki. Miał jechać z ekipą Kolejorza na zimowe zgrupowanie do tureckiego Belek. Zostaje w kraju z powodu kłopotów z paszportem. Dokument traci ważność zbyt wcześnie, by można było otrzymać turecką wizę. W miejsce Sanockiego na zgrupowanie poleci Jakub Zagórski.

Sanocki to zawodnik młody, ale już po przejściach. Rok temu, po dobrych występach w drużynie juniorów Lecha walczącej o mistrzostwo Polski, z własnej inicjatywy pożegnał się z Poznaniem. Miał zamiar zrobić wielką karierę w innych klubach. Próbował szczęścia m.in. w Legii, gdzie jednak nie byli do niego przekonani. Agenci wozili go też po klubach zachodnioeuropejskich, z takim samym skutkiem. Po straceniu kilku miesięcy i okresu przygotowawczego skorzystał z ponownej szansy, jaką stworzył mu Lech.

Nie rozegrał wielu spotkań w rezerwach Kolejorza, ale zwrócił uwagę sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Maciej Skorża docenił jego potencjał jako skrzydłowego. Kiedy wszystko wydawało się zmierzać w dobrym kierunku, spotkał go pech z paszportem. Piłkarzowi wymknęła się życiowa szansa, na szczęście będzie miał kolejne – kariera dopiero przed nim i jeżeli będzie czynił postępy, prędzej lub później na stałe znajdzie się w pierwszej drużynie Lecha.

Jakub Zagórski od niedawna także ma 18 lat. Jest obrońcą, ma już za sobą treningi z pierwszą drużyną, grał w jej barwach w sparingu przeciwko Pogoni Szczecin.