Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Jevtić w Lechu przynajmniej do czerwca

włącz .

Wypożyczony z FC Basel piłkarz rozpocznie w poniedziałek treningi z drużyną Lecha, podobnie jak pozostali piłkarze. Jego manager informuje, że Darko zostanie w Poznaniu do końca sezonu, ale późniejsze jego losy nie są przesądzone. Lech chce zatrzymać piłkarza, któremu latem kończy się kontrakt w Bazylei. Teoretycznie już dziś mógłby związać się z nim umową. Problem w tym, że utalentowany pomocnik liczy na grę w barwach klubu, którego jest wychowankiem.

Piłkarz ma obywatelstwo szwajcarskie, ale korzenie serbskie. Wychował się w Bazylei, piłkarsko dojrzewał w tamtejszej szkółce znanej z bardzo dobrych efektów pracy. Jako dojrzały już piłkarz mógł jednak liczyć na regularną grę najwyżej w rezerwach, bo FC Basel ma silną, odnoszącą coraz większe sukcesy ekipę. W ubiegłym sezonie Jevtić grał na wypożyczeniu w austriackim Wacker Innsbruck, gdzie furory nie zrobił, w tym na takich samych zasadach jest w składzie Lecha, został jedną z gwiazd ligi, zdobył cztery gole. Lech nie ma jednak prawa pierwokupu. Co więcej, FC Basel zastrzegł sobie prawo sprowadzenia młodego gracza do siebie po rundzie jesiennej.

Szwajcarzy monitorowali grę swego piłkarza, ale nie sięgnęli po niego w przerwie zimowej. I trudno się dziwić, bo mają w składzie o wiele lepszych piłkarzy, a szczególnie mocna jest druga linia FC Basel. Nie jest tajemnicą, że marzeniem Darko jest gra w barwach tej drużyny. Jeżeli pojawi się taka szansa, skorzysta z niej i przedłuży umowę z macierzystym klubem. Z pewnością Szwajcarzy nie mają nic przeciwko temu, by piłkarz wypromował się w Poznaniu. Mogliby z nim przedłużyć kontrakt i oddać go za godziwe pieniądze klubowi o większych finansowych możliwościach niż Lech.

Warto więc wiosną cieszyć się dojrzałą i błyskotliwą grą Darko Jevticia w barwach Kolejorza. Wiele wskazuje, że po sezonie z nim się pożegnamy. Nadzieja w tym, że władzom Lecha w jakiś sposób uda się go namówić na dłuższy pobyt w Poznaniu. Będzie to trudne w sytuacji, gdy w sercu ma Bazyleę.