Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Lechici radnymi w Dopiewie

włącz .

Byli piłkarze Lecha zdobyli w niedzielę mandaty radnych. Stało się to w podpoznańskiej gminie Dopiewo. Justin Nnorom (na zdjęciu) i Tomasz Lewandowski mieszkają w Dąbrówce. Reprezentują komitet Szansa dla Gminy, który odniósł miażdżące zwycięstwo. Lider ugrupowania, Adrian Napierała już w pierwszej turze odsunął od władzy Zofię Dobrowolską, dotychczasową wójt.

Mniej szczęścia miał inny mieszkaniec gminy Dopiewo – były bramkarz Kolejorza Norbert Tyrajski. Kandydując w okręgu Skórzewo nie wszedł do rady gminy. Na terenie gminy mieszka większa liczba byłych lub obecnych piłkarzy znanych z ekstraklasy, takich jak Bartosz Hinc mający za sobą grę m.in. w GKS Bałchatów, czy Szymon Sawala, obecny piłkarz tego klubu. Z gminy Dopiewo, a dokładnie z Zakrzewa pochodzi Marcin Dorna, trener piłkarskiej młodzieżówki. Jego ojciec Wojciech, szef miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, ponownie został gminnym radnym.

Justin Nnorom był piłkarzem Lecha pod koniec lat 90. Pochodzi z Nigerii. Zasłynął zdobyciem gola w sensacyjnie przez Lecha wygranym meczu przeciwko Widzewowi. W 2000 r. odniósł poważną kontuzję, długa walka o powrót na boisko zakończyła się fiaskiem. Justin założył w Poznaniu rodzinę, ukończył filologię angielską, zamieszkał w Dąbrówce, obecnie wspólnie z żoną prowadzi prężną firmę zajmującą się tłumaczeniami i szkoleniem w różnych językach.

Tomasz Lewandowski pochodzi z Poznania, jest wychowankiem Olimpii, był piłkarzem m.in. Amiki Wronki i Lecha, grał w pomocy. Nie rozegrał wielu spotkań w barwach Kolejorza, a najlepszym był mecz w Szczecinie, gdy po jego akcji zwycięskiego gola zdobył Bartek Ślusarski. Pracuje w gminie Dopiewo jako nauczyciel języka francuskiego, szkoli młodych piłkarzy z klubu Korona Zakrzewo. Ciągle współpracuje z Lechem – jak skaut. Często wyjeżdża obserwować kandydatów do gry przy Bułgarskiej.