Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Rehasport z akredytacją FIFA. Jedyny w tej części Europy

włącz .

To wielki sukces lecznicy, która od ośmiu lat opiekuje się piłkarzami Lecha. – Skala tego osiągnięcia jest ogromna, zrealizowane zostało przy udziale klubu – mówi prezes Lecha Karol Klimczak. – To wyróżnienie dla polskiej medycyny sportowej, dla miasta, dla bogatej poznańskiej tradycji w dziedzinie ortopedii – cieszy się Witold Dudziński, prezes Rehasport Clinic (na zdjęciu).

FIFA tylko 36 ośrodkom na całym świecie przyznała akredytację „FIFA Medical Centre of Exellence”. To najbardziej znane placówki medyczne, zwykle szpitale kliniczne, lecznica klubowa Barcelony. Wśród z nich jest jedna z Europy środkowej – poznańska Rehasport Clinic. Jak mówi doktor Dudziński, starania o to trwały od dawna, trzeba było miesiącami wypełniać skomplikowaną, 300-stronicową aplikację. Z rekomendacją pospieszył PZPN. – To w polskiej medycynie sportowej wydarzenie bez precedensu. Znaleźliśmy się wśród światowych gigantów medycyny i rehabilitacji – podkreśla.

Sukces ten nie byłby możliwy bez współpracy Rehasportu z Lechem Poznań, który zaufał tej lecznicy. Teraz będzie z tego korzystał, bo kontuzjowani piłkarze zyskają możliwość leczenia z wykorzystaniem najnowszych dokonań medycyny sportowej. Nie będzie żadnego problemu z wysłaniem gracza na konsultacje do najlepszych specjalistów na świecie, czyli do innych ośrodków z rekomendacją FIFA. Federacja przyznaje też akredytowanym lecznicom granty na programy badawcze.