Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Łeb w łeb. Twardy bój do ostatniej kolejki

włącz .

Niezwykła zgodność drużyn z ligowego podium. Albo wszyscy jednocześnie wygrywają, albo trwonią punkty. Wydaje się, że porażek będzie coraz mniej, bo Legia pozbyła się „trenera”, a zaangażowała trenera, Jagiellonia kryzys chyba ma już za sobą, a Lech zamierza grać w sposób wyrachowany, wykorzystując swe walory defensywne.

Bezcenne zwycięstwo w Lubinie

włącz .

Lech w dalszym ciągu na czele ligowej tabeli. Po bardzo ciężkim i wyrównanym meczu, w którym po zdobyciu gola desperacko bronił się przed atakami Zagłębia Lubin, odniósł zwycięstwo. Zadecydował początek drugiej połowy, gdy jedyny raz w tym meczu Kolejorz atakował i udało mu się przeprowadzić piękną akcję zakończoną celnym strzałem Gytkjaera. Tym razem sędzia był po stronie lidera. Darował Gumnemu faul na drugą żółtą kartkę.

Kibice poniosą Lecha do zwycięstwa w Lubinie?

włącz .

Lech wyspecjalizował się w pokonywaniu drużyn triumfujących nad Legią. Rozprawił się z Jagiellonią, Górnikiem, Wisłą. Tydzień temu przy Łazienkowskiej wygrało Zagłębie. W piątek podejmie Lecha. To dla Kolejorza dobry prognostyk. Niewiele więcej za nim przemawia, bo przeciwnik to solidna ekipa. Jednak Kolejorz wygrać zwyczajnie musi, jeśli ma zdobyć mistrzostwo.

Zmarł Andrzej Karbowiak

włącz .

Odszedł w wieku 81 lat, po krótkiej chorobie. Był doskonałym, nieustępliwym obrońcą, jednym z najlepszych w dziejach klubu. Twardą grę często przypłacał kontuzjami nie kojarzącymi się z futbolem – złamanym nosem, pękniętymi łukami brwiowymi. Grał w czasach Zygfryda Słomy, Władysława Sobkowiaka, Henryka Pietrzaka, w późniejszych latach Jana Kaczmarka.

Pokolenia z Kolejorzem

włącz .

Niezwykłe spotkanie zorganizował Lech Poznań, zapraszając byłych piłkarzy, działaczy. Do Ułan Browaru przyszło kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Najstarsi byli Henrykowie – Wróbel i Pietrzak – grający w Kolejorzu w latach sześćdziesiątych, koledzy z boiska Teodora Anioły. Najmłodsze pokolenie Lecha reprezentowali m.in. Bartosz Ślusarski, Waldemar Przysiuda, Błażej Telichowski.