Wiara Lecha zdobywa Czerniejewo

Piąte zwycięstwo Kiboli Lecha. Przed meczem Lecha z Zawiszą zagrali w Czerniejewie z miejscowymi Czarnymi i pokonali ich 2:1. Gole dla Wiary Lecha zdobyli: Stanisław Makowski i Łukasz Wyka. Oba zespoły, po dwóch czerwonych kartkach, mecz kończyły w osłabieniu.

Wiara Lecha na swój pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie pojechała osłabiona i choć było to widać na boisku, zagrała bardzo skutecznie. Wykorzystała te sytuacje, które powinna wykorzystać, dlatego też wygrała.

Pierwszą bramkę Kibole zdobyli w 21. minucie. Stanisław Makowski wykorzystał dobre podanie od Wyki i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał bramkarza Czarnych. Radość zespołu trenera Kustonia nie trwała długo, nieco ponad dziesięć minut później goście wyrównali.

W drugiej połowie powinni prowadzić, ale świetnie dysponowany tego dnia był bramkarz Kiboli Zamęcki. Co więcej Czarni zdobyli gola, ale ze spalonego, którego sędzia nie uznał.

Na kwadrans przed końcem meczu zawodnik Czarnych wszedł w Smurę dwoma wyprostowanymi nogami i arbiter pokazał zasłużoną czerwoną kartkę. Dwie minuty później po raz drugi sięgnął po tę kartkę - tym razem pokazał ją Nowakowi.

Brak dwóch zawodników przełożył się na większą liczbę miejsca na boisku, a to lepiej wykorzystali Kibole. Drużyna Wiary Lecha gola zdobyła w 82. minucie. Smura dośrodkował w pole karne, gdzie najsprytniej zachował się Wyka, który po strzale głową mógł cieszyć się ze zdobytej bramki.

Wynik meczu do końca już się nie zmienił, mimo tego, że oba zespoły miały swoje okazje.

CZARNI CZERNIEJEWO - K.K.S. WIARA LECHA 1:2

BRAMKI: `33  - `21 St. Makowski, `82 Wyka

Żółte kartki: jedna rywal - Pawlaczyk, Wyka, J. Makowski, Sł. Makowski

Czerwone kartki: rywal - Nowak

DWL: Zamęcki - Nowak, Olaszczyk, Szenfeld (66. Grajkowski) - Smura, Łaszyński, Pawlaczyk (80. P. Makowski), St. Makowski - Wyka (90. Górczak), Szerzeń, Surowiec (52. Sł. Makowski)