Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Prezydent Poznania z kibicami Lecha

włącz .

Projekt, mający na celu współpracę kibiców z lokalną społecznością, zrodził się przed Euro 2012. Był wdrażany w czterech polskich miastach, teraz przyszła kolej na Poznań. Prezydent Ryszard Grobelny podpisał w tej sprawie porozumienie ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań.

Celem akcji jest poprawia wizerunku kibiców, wspieranie przez samorząd ich pozytywnych działań. Prezydent Ryszard Grobelny podkreśla, że kibice Kolejorza znani są w całej Polsce z gorącego dopingowania, ich wymagające dużego nakładu pracy oprawy budzą uznanie. – Mam nadzieję, że dzięki zawartej umowie atmosfera na poznańskim stadionie będzie jeszcze lepsza, a na meczach zjawi się jeszcze więcej kibiców – podkreślił prezydent.

Ryszard Grobelny wyraził nadzieję na wyeliminowanie negatywnych zachowań, nieprzychylne kibicom media stracą przez to argumenty do wyrażania wobec nich niechęci. Wymienił pozytywne działania kibiców, takie jak ich akcje umacniające patriotyzm, szczególnie kultywowanie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim, działania na rzecz pensjonariuszy domów dziecka.

Jak było do przewidzenia, część mediów w podpisaniu porozumienia dopatruje się promowania osoby prezydent w okresie kampanii wyborczej. Prezydent Poznania zapewnia, że „od zawsze” związany jest ze środowiskiem kibiców. Jednym z konkretnych efektów współpracy środowiska kibiców z samorządem ma być udostępnienie lokalu fanom Lecha, dzięki któremu łatwiej będzie im prowadzić pożyteczne społecznie akcje.