Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kibice uczcili rocznicę Powstania Wielkopolskiego

włącz .

Prawie tysiąc rac, odpalonych, przez kibiców Kolejorza, rozświetliło we wtorek centrum Poznania. Dokładnie o godzinie 16.40 iluminacja świetlna, zorganizowana przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań pojawiła się na trasie od pomnika Powstania Wielkopolskiego znajdującego się przy ulicy Królowej Jadwigi przez ulicę Półwiejską do Starego Rynku.

Czekając na „przyjaciół” z Wrocławia

włącz .

Gdyby wśród kibiców Lecha przeprowadzić plebiscyt na najbardziej nielubiany klub, Śląsk Wrocław znalazłby się w czołówce. Tak jest teraz, tak było zawsze, a uczucia te są odwzajemniane. O ile jednak niektórym swym odwiecznym wrogom fani Kolejorza potrafią niekiedy okazać szacunek, to Śląska nigdy to nie dotyczyło. W niedzielę 800-osobowa grupa „przyjaciół” Lecha zasiądzie na INEA Stadionie w sektorze gości. Fanów Wisły tym razem wśród nich nie będzie.

Nowa ustawa „stadionowa”. Pożegnanie z idiotyzmem?

włącz .

Niewielu osobom podoba się aktualna ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Zapowiada się, że jeden z najbardziej szkodliwych, kompromitujących państwo aktów prawnych trafi wreszcie tam, gdzie jego miejsce – na śmietnik. Rosną szanse na wprowadzenie całkiem nowej ustawy, likwidującej absurdy poprzedniej. Chodzących na mecze nie będą już traktować jak potencjalnych przestępców, sprawca pospolitego wykroczenia przestanie być bandytą.

Prezydent Poznania naraża swe miasto na straty

włącz .

Jacek Jaśkowiak odmówił współfinansowania przewozów autobusami MPK kibiców drużyn przyjeżdżających do Poznania na mecze. Teraz zamiast sprawnie i bezpiecznie przejechać ze stacji Palędzie pod sam dworzec, muszą maszerować z dworca głównego. Konieczne jest zamykanie ulic, konwojowanie liczącej setek osób przez policję. Koszty spadną na policję i poznaniaków (w tym pasażerów MPK i rowerzystów) zmuszonych do stania w korkach.

Pierwszy sparing Drużyny Wiary Lecha

włącz .

Nowy skład, nowy trener, miejmy nadzieję, że i nowa, wyższa jakość. Zespół rozegrał już pierwszy sparing, wygrywając z Kłosem Budzyń 8:2. Odbył się on na Śródce w nietypowy sposób, piłkarze grali trzy tercje po 30 minut. W pierwszej tercji wystąpiła jedna jedenastka, w drugiej druga, w trzeciej najpierw jedna, a potem druga. W okresie do końca marca DWL zagra jeszcze osiem spotkań kontrolnych.