Lech ma kolejnego obrońcę

Lubomir Šatka, 23-letni Słowak podpisał z Kolejorzem czteroletnią umowę, ale nie dołączy do drużyny od razu, mimo iż odwiedził ją w Opalenicy. Najpierw pomoże swemu dotychczasowemu klubowi, DAC Dunajska Streda w eliminacyjnych meczach Ligi Europy przeciwko Cracovii.

23-letni piłkarz wychowywał się w klubie MFK Dubnica, a w 2012 roku przeszedł do angielskiego Newcastle United. Przez cztery i pół roku występował w juniorskich drużynach tego zespołu (głównie U-23), w międzyczasie udało mu się zagrać jeden mecz w seniorskiej drużynie Newcastle United (spotkanie z Leicester City w ramach Pucharu Anglii) oraz przebywał na wypożyczeniu w York City występującym na czwartym poziomie rozgrywkowym. Na tych samach zasadach znalazł się w DAC Dunajska Strefa, a po pół roku jego kontrakt został wykupiony.

W słowackim klubie rozegrał ponad 80 meczów, zdobył pięć bramek. Otrzymał powołanie do reprezentacji swego kraju, zaliczył sześć występów. Był też członkiem zespołu U-21 udanie biorącego udział w polskich Mistrzostwach Europy. Zna już Lecha, ponieważ grał przeciwko niemu w sparingu podczas zgrupowania w Turcji.

– Moje oczekiwania odnośnie gry w Lechu są wysokie, bo takie same są w samym klubie, jak i wśród kibiców. Nie mogę doczekać się pierwszych meczów i tego, że będą mógł pomóc zespołowi osiągnąć jego cele i przywrócić na należne mu miejsce w ligowej tabeli – mówi nowy piłkarz Kolejorza.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Jak uniknąć kompromitacji?

Trener Lecha liczy na zwycięstwo w Krakowie na Wisłą, ale drużyna jest tak rozbita, rozchwiana emocjonalnie, że trzeba się liczyć z każdym wynikiem. Nawet uniknięcie

Wszystko na jedną kartę

Lato będzie w Lechu gorące. Zostanie podjęta desperacka próba ocalenia tego, co niego zostało. Maciej Skorża otrzymał pełnomocnictwo do działań radykalnych, do dowolnego kształtowania drużyny.