Black Roses na drugim miejscu

Turniej o mistrzostwo Polski w rugby kobiecych drużyn siedmioosobowych odbył się w Poznaniu. Zawodniczki Black Roses spisały się na miarę oczekiwań, czyli bardzo dobrze. W fazie grupowej nie sprostały tylko jednej drużynie – Biało-Zielonym z Gdańska (6:27). Potem przegrały z tą drużyną w finale (0:42). Gdańszczanki wygrały turniej i plasują się na pierwszym miejscu w Ekstralidze.

Poznańskie zawodniczki w fazie grupowej rozprawiły się z drużynami warszawskimi – AZS AWF (50:0) i Legią (17:5). Zajęły drugie miejsce w turnieju. W meczu o trzecie miejsce AZS AWF pokonał Legię. Po czterech rozegranych turniejach prowadzą Biało-Zielone (33 punkty). Na drugim miejscu znajdują się poznanianki (29), wyprzedzając Legię (22), AZS AWF (21), Juvenię Kraków (20), Diablice Ruda Śląska (12). Ostatnie miejsca zajmują Miedziowe Lubin, KS Rugby Gietrzwałd, Legia II, Tygrysice Orkan Sochaczew.

Następny turniej odbędzie się 21 kwietnia w Warszawie. Kolejne – w Rudzie Śląskiej i Lubinie. Ostatni, na początku czerwca, zorganizują liderki z Gdańska. W połowie lipca w Gietrzwałdzie odbędzie się turniej o Puchar Polski.