Kobiecy sparing dla koninianek

Poznańska Polonia jest liderem pierwszej ligi kobiecego futbolu. Medyk Konin to wielokrotny i aktualny mistrz Polski, uczestnik rozgrywek europejskich. Obie te drużyny spotkały się w poniedziałkowy wieczór, na boisku Poznańskiej 13 przy Armii Poznań, w meczu kontrolnym. Faworytki pewnie wygrały.

[widgetkit id=469]

Co prawda koninianki nie wystawiły podstawowego składu, ale kadrę mają tak mocną, szeroką i wyrównaną, że okazała się ona zbyt silna dla poznanianek. Już w drugiej minucie faworytki wyszły na prowadzenie i przez całą pierwszą połowę miały zdecydowaną przewagę prowadząc 4:1. Dla Polonii bramkę z rzutu karnego strzeliła Laura Czudzińska. Ostateczny wynik – 5:1. Dla zwyciężczyń bramki zdobyły Zając, doświadczona Gawrońska z rzutu karnego oraz Majda, która trafiła aż trzykrotnie.