Juliusz Letniowski: Będę uderzać z dystansu

Zimą Lech pozyskał dwóch nowych piłkarzy. To Rosjanin, a właściwie Tatar Timur Żamaletdinow i Juliusz Letniowski, wcześniej grający w pierwszoligowej Bytovii. Ten drugi przepracował z Lechem cały okres przygotowawczy i zaprezentował się jako jeden z nielicznych zawodników, którego gra w sparingach nie budziła krytyki.

– Drużyna ciepło mnie przyjęła. Czuję się zaaklimatyzowany. Fajnie popracowaliśmy na obozie i teraz pozostaje tylko iść do przodu – mówi nowy gracz Kolejorza. Nie wszyscy zawodnicy Lecha to dla niego osoby obce. W Lechii Gdańsk, z którą trenował, poznał Macieja Makuszewskiego i Rafała Janickiego. Teraz pomogli mu odnaleźć się w szatni Lecha.

Nie ukrywa, że magnesem przyciągającym go do Lecha była osoba trenera Adama Nawałki. – To znana postać, każdy piłkarz chciałby z kimś takim pracować. Ale nie oszukujmy się. To jest Lech Poznań. Gdy trafia się taka oferta, to tylko głupi by nie skorzystał – uśmiecha się Juliusz Letniowski. Jak twierdzi, Lech był zdeterminowany, by go sprowadzić do siebie.

Podczas zgrupowania w Turcji, podobnie jak reszta kolegów, ciężko pracował nad zbudowaniem dobrej formy fizycznej, a także piłkarskiej. Wierzy, że efekty będą widoczne. – Nie spodziewam się, że od razu wystąpię w pierwszym składzie. Chciałbym łapać jak najwięcej minut. Będę w pełni usatysfakcjonowany wchodząc na boisko z ławki. Mam nadzieję, że dostanę taką szansę. Postaram się ją wykorzystać, zdobywać doświadczenie – mówi.

W sparingach wypadł dobrze. – Jak by trener powiedział, są jeszcze rezerwy. Mam więc nad czym pracować – podkreśla. A jakie są jego największe atuty? – To już kibice powinni ocenić, ale wydaje się, że w moim wykonaniu strzały z dystansu i pojedynki jeden na jeden nie są najgorsze – twierdzi. Obiecuje, że jeśli otrzyma szansę gry, będzie próbował uderzać sprzed pola karnego.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Porażka na Ibrox

Godzina dobrej gry to za mało, by cokolwiek ugrać na legendarnym stadionie w Glasgow. Rangersi byli lepszym zespołem, potrafił przeczekać trudne okresy, zdominować Lecha fizycznie,

Osłabiony Lech postawi się Rangersom?

Poważne problemy trenera Żurawia. Posypała mu się drużyna przed meczem z Rangersami. Do Glasgow nie polecieli Butko, Crnomarković, Kamiński i Tiba. Stratę dwóch pierwszych można