Jubileuszowa gra o medale w hokeju na trawie

25 i 26 bm. odbędą się ostatnie mecze 80. MP w hokeju na trawie seniorów oraz 40. MP seniorek w roku 90-lecia Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Także barażowe potyczki seniorów o prawo gry w I lidze w kolejnym sezonie.

Spotkania o cztery pierwsze miejsce seniorów zostaną przeprowadzone na stadionie AWF w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi 27/39. 25 bm. o  godz. 12 pierwszy półfinał w którym obrońca tytułu Grunwald Poznań zmierzy się z czwartym zespołem ligowej fazy rywalizacji LKS Gąsawa. Tego samego dnia o 17.30 drugi półfinał wicemistrza kraju i wicelidera po I fazie Pomorzanina Toruń z AZS AWF Poznań, trzecim na mecie ligi. W pierwszym wojskowi, którzy nie stracili w ligowej fazie ani jednego punktu, będą zdecydowanym faworytem. Znacznie ciekawiej zapowiada się drugi półfinał. Pomorzanin tylko o jeden punkt wyprzedził na finiszu I fazy akademików.

26 bm. o godz. 11.00 pokonani z soboty zagrają o brąz, a o godz. 15.30 zwycięzcy półfinałów o złoto. Grunwald celuje w rekordowy, dwudziesty tytuł. Dwukrotnie mistrzem był Pomorzanin. Bez tytułów są AZS AWF i LKS Gąsawa.

Rywalizacja o miejsca w końcowej klasyfikacji to równocześnie walka o prawo awansu do kontynentalnej Ligi Mistrzów. Nasze zespoły są w niej rozstawione. Wicemistrz Polski zagra w niej w październiku br., a mistrz na wiosnę 2017 roku.

W sobotę i niedzielę czeka nas również barażowy dwumecz między dziewiątą w I lidze Siemianowiczanką i drugim w II lidze LKS Rogowo. Najpierw 25 bm. o godz. 18 spotkanie LKS – Siemianowiczanka na Stadionie Gminnym im. Leszka Białego w Gąsawie. Rewanż dzień później o godz. 16 na stadionie kompleksu sportowego „Siemion” w Siemianowicach. Jeśli dwumecz wygra Siemianowiczanka pozostanie w ekstraklasie. Jeżeli zaś Rogowo to awansuje do grona najlepszych.

W weekend odbędą się też dwa decydujące dwumecze 40. MP seniorek. O złoto walczą: obrońca tytułu Hokej Start Brzeziny (drugi po zasadniczej fazie rywalizacji) i AZS Politechnika Poznańska (ubiegłoroczny wicemistrz, pierwszy w I fazie). Sobotnie spotkanie na stadionie OSiR przy ul. Sportowej 1 w Brzezinach. Rewanż na stadionie AWF w Poznaniu w niedzielę o godz. 13.15. Start dotychczas był mistrzem 13-krotnie (rekord), a AZS PP – 6-krotnie. W dobiegającym końca sezonie nieco silniejszym składem dysponuje AZS, ale w takich konfrontacjach trudno o wskazanie zdecydowanego faworyta.

O 3. miejsce w dwumeczu zagrają LKS Rogowo (trzeci w I fazie) i beniaminek Ósemka Tarnowskie Góry (czwarty zespół w I fazie). W sobotę o godz. 13.00 spotkanie na stadionie w Tarnowskich Górach, a w niedzielę rewanż o godz. 13.00 na stadionie ze sztuczną trawą w Gąsawie.

Andrzej Kuczyński

Udostępnij:

Podobne

Jerzy Kopa nie żyje

To był trener, którego zasługi dla Lecha trudno przecenić. Nie tylko osiągnął doskonałe wyniki sportowe, ale i miał ogromny wpływ na przyszłość klubu. To od

Entuzjazm na wagę złota

Lech dąży do zbudowania mocnej drużyny – tu nikt nie ma wątpliwości. Nie chce przespać decydującego momentu, gdy rozgrywa się mecze kluczowe. Nie wolno, wzorem

Nie wolno pozostać w blokach startowych

Czy warto przejmować się wynikami meczów sparingowych? Zawsze lepiej wygrać niż przegrać, ale nie to jest głównym celem takich gierek. Czy warto przejmować się jakością

Drugi sparing, druga porażka Lecha

Nie widać jeszcze ręki nowego trenera. Piłkarzom Kolejorza nie kleiła się gra w drugim letnim sparingu, w którym mierzyli się z Pogonią Szczecin. Nie tworzyli