Bartłomiej Farjaszewski, nowy inwestor Warty Poznań spotkał się z dziennikarzami o wczesnej porze. Tego samego dnia wybierał się do Warszawy na spotkanie w PZPN. Podjął bowiem działania mające na celu uzyskanie zgody na rozrywanie meczów w Ogródku. Warta nie musiałaby jeździć do Grodziska Wielkopolskiego.

Nowy inwestor pochodzi z Giżycka, ma rodzinę, lecz ceni sobie prywatność. Nie ma doświadczenia w obcowaniu z mediami. Jego firma, działająca w branży gadżetów reklamowych, zatrudnia 20 osób. Jak twierdzi, do biznesowego wejścia do klubu skłoniły go nie wykorzystane możliwości Warty. Nie zamierza być właścicielem, prezesem klubu, lecz tylko inwestorem. Klub ma mieć sponsorów, nie opierać się, jak w ostatnim czasie, na jednym podmiocie.

Bartłomiej Farjaszewski zamierza spłacić zaległości poprzedników, w tym przekazać zawodnikom zaległe pieniądze. Zanim do tego dojdzie, z każdym z nich zasiądzie do rozmów. zaległe pieniądze dla zawodników. Zanim te długi zostaną uregulowane, chce z każdym piłkarzem usiąść do rozmów. Cel sportowy to utrzymanie zespołu w pierwszej lidze. Trener Petr Nemec jest zadowolony z ostatnich wydarzeń. Niepewna sytuacja źle wpływała na piłkarzy.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Tiba

Tiba w Lechu na dłużej

Trudno wyobrazić sobie ekipę Lecha bez Pedro Tiby. Jego kontrakt wygasłby za rok. Na szczęście został przedłużony. Piłkarz i klub nie kryją satysfakcji i twierdzą,