Inauguracyjne zwycięstwo poznańskich siatkarek

Siatkarki Enea Energetyk Poznań rozpoczęły kolejny sezon 1 Ligi Kobiet od zwycięstwa. Poznańska drużyna wspierana przez komplet kibiców zgromadzonych na „Chwiałce” wygrała z KŚ AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach 3:1 (25:20, 25:21, 32:34, 25:23). Najlepszą zawodniczką spotkania została Izabella Rapacz.

Pierwszy set na otwarcie sezonu przebiegał od początku pod dyktando poznańskiego Energetyka. Zawodniczki reprezentujące stolicę Wielkopolski rozpoczęły spotkanie mocną zagrywką oraz bardzo pewnym blokiem, dzięki czemu wypracowały kilkupunktową przewagę. Podopieczne trenera Marcina Patyka spokojnie prowadziły grę od końca seta, ostatecznie wygrywając 25:20.

Początek drugiej partii miał zdecydowanie bardziej wyrównany charakter. Akademiczki z Politechniki Śląskiej poprawiły przyjęcie i zaczęły robić mniej błędów, jednak po kilku dobrych zagrywkach Kasi Urbanowicz oraz Klaudii Świstek poznanianki odskoczyły na kilka punktów. Dalsza część seta to prawdziwy popis siatkarskich umiejętności Enea Energetyka Poznań, dzięki którym nasza drużyna zwyciężyła do 21.

Mocnym uderzeniem weszły w trzecią odsłonę spotkania zawodniczki AZS Politechniki Śląskiej rozpoczynając wynikiem 4:1. Po kilku dobrych zagrywkach Barbary Cembrzyńskiej na tablicy wyników pojawił się remis, jednak dalsza część seta przebiegała pod kontrolą zespołu z południa Polski, który utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie. Końcówka seta to prawdziwy siatkarski horror, w którym Enea Energetyk Poznań obronił osiem piłek meczowych! Ostatecznie okazało się to niewystarczające i poznanianki przegrały 32-34.

W czwartym secie wielkopolski zespół wrócił do swojej dobrej gry i od początku uzyskał kilkupunktowe prowadzenie. Akademiczki ze Śląska nadrobiły kilkupunktową stratę dobrą grą w przyjęciu oraz ataku, jednak w końcówce spotkania to zawodniczki Enea Energetyk Poznań zachowały więcej zimnej krwi ostatecznie zwyciężając w całym spotkaniu.

– Lepszego początku siatkarskiej przygody na polskich parkietach nie mogłam sobie wymarzyć! Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy na hali i siłowni przyszedł czas na pierwszy ligowy sprawdzian i myślę, że zaliczyłyśmy go celujący! Wielkie brawa należą się całej Drużynie, a statuetka MVP z pierwszego spotkania daje mi nie tylko wiele radości, ale jest to również zastrzyk motywacji do dalszej, ciężkiej pracy – powiedziała Izabella Rapacz, atakująca Enea Energetyk Poznań.

W kolejnym meczu ligowym poznańska drużyna zmierzy się z zespołem Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass. Spotkanie odbędzie się 6 października w Krośnie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Derby Poznania. Najpierw kurtuazja, potem walka

Poznań jest wyjątkowy. Tylko tu trenerzy miejscowych klubów, rywalizujących w tej samej lidze, mogą uczestniczyć we wspólnej konferencji prasowej i wypowiadać się o najbliższych przeciwnikach

Warta wypożyczyła młodego piłkarza

20-letni Maik Nawrocki jest młodzieżowym reprezentantem Polski i zawodnikiem Werderu Brema, na razie grał tam jednak tylko w rezerwach. Ma rodziców Polaków, ale od urodzenia

enea azs

Drużyna Enea AZS znów to zrobiła!

Niespodziewane zwycięstwo koszykarek Enea AZS Pozna nad faworytem – Pszczółką Polski Cukier-AZS-UMCS. Wynik – 87:72. Początek spotkania nie zapowiadał takiej niespodzianki, poznanianki zaczęły bardzo źle,

Derby bez faworyta

Tego nikt by się na początku rozgrywek nie spodziewał. Skazywana na ciężką walkę o utrzymanie Warta plasuje się kilkanaście kolejek przed końcem sezonu przed Lechem,