Hokejowy mistrz liderem

Tylko obrońca mistrzowskiego tytułu Grunwald Poznań jest po dwóch kolejkach bez straty punktów w Hokej Superlidze na trawie. Będąc oficjalnie gospodarzem meczu z wicemistrzem Pomorzaninem w Toruniu wygrał rywalizację na szczycie 4:1 (2:1). 2 bramki dla wojskowych strzelił Mikołaj Głowacki, a po jednej Artur Mikuła i Piotr Kozłowski. Honorowego gola dla Pomorzanina przy stanie 2:0 zdobył Michał Kunklewski.

W trzech pozostałych meczach drugiej kolejki Hokej Superligi dwa jednobramkowe zwycięstwa gospodarzy: Startu 1954 Gniezno z Wartą Poznań 3:2 (1:0) i LKS Gąsawa z AZS AWF Poznań 4:3 (1:0). Swoje spotkanie wygrał również 3:2 w karnych zagrywkach z LKS Rogowo AZS Politechnika Poznańska. Dzięki temu wywalczył 2 punkty, a pokonani jeden. W regulaminowym czasie było 4:4 (2:1).

Układ tabeli jest po dwóch kolejkach bardzo wyrównany.

1.            Grunwald (m) 2 6 10-4

2.            Pomorzanin 2 3 6-6

3.            AZS AWF Poz. 2 3 5-5

4.            LKS Gąsawa 2 3 7-9

5.            Start 1954 Gniezno 2 3 5-7

6.            AZS PP 1 2 4-4

7.            LKS Rogowo 2 1 5-6

8.            Warta Poznań 1 0 2-3

Punkt dla hokeistek  Ósemki w Poznaniu

Ósemka Tarnowskie Góry sprawiła niespodziankę na inaugurację rozgrywek o mistrzostwo Polski seniorek w hokeju na trawie kobiet. W Poznaniu zremisowała z wicemistrzyniami kraju miejscowym AZS Politechniką Poznańską 2:2. Do przerwy prowadziły gospodynie 2:1. W karnych zagrywkach akademiczki zwyciężyły 2:1. A więc jeden punkt dla Ósemki, a dwa dla AZS PP.

W drugim meczu pierwszej kolejki obrońca tytułu Hokej Start Brzeziny wygrał z KS Rogowo 3:0 (1:0.)

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Emocje zaczną się po ostatnim gwizdku

Jeszcze tylko jeden mecz, czyli dopełnienie ligowego obowiązku i w Poznaniu zacznie się dziać. Nikt już nie uwierzy, że wymiana części drużyny przyniesie pożądany skutek,

Porażka Warty. Pięć goli w Grodzisku

Nie udało się Zielonym pokonać w Grodzisku Wielkopolskim Śląska Wrocław. Mecz był wyrównany, zacięty, równie dobrze mógł zakończyć się remisem. Wygrała drużyna bardziej doświadczona, celniej