Hokejowy dwumecz ze Szkotami w Siemianowicach

Reprezentacja Polski seniorów w hokeju na trawie od niedzieli, 12 bm. przebywa na konsultacji w Siemianowicach. Tam przygotowuje się do Mistrzostw Europy II dywizji, które odbędą się w dniach od 18 do 26 lipca w Pradze.

W Siemianowicach biało-czerwoni rozegrają dwa towarzyskie spotkania z Szkocją. Pierwszy we wtorek, 14 lipca, drugi dzień później. Obydwa o godz. 18.

Zapowiada się ciekawa konfrontacja ponieważ obydwa zespoły są uważane za faworytów w Pradze, choć trafiły do tej samej grupy eliminacyjnej wraz z Ukrainą i Chorwacją. Obydwa mecze zaplanowano jednak znacznie wcześniej i – ostatecznie – postanowiono je rozegrać. Szkoci w sparingach wysoko ostatnio wygrali z Czechami oraz pokonali bardzo silną Hiszpanię.

W drugiej grupie w stolicy Czech znalazły się drużyny: gospodarzy, Austrii, Szwajcarii i Azerbejdżanu.

16 bm. wieczorem trener Karol Śnieżek poda ostateczny skład na ME w Pradze.

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Słabość Lecha nadzieją Luksemburczyków

Carlos Fangueiro, trener F91 Dudelange, nie ma złudzeń: Lech jest faworytem, nie ma co porównywać jakości piłkarzy obu zespołów i wysokości budżetów. Luksemburczycy nie przyjechali

Na transfery trener nie liczy

Pokonanie w dwumeczu mistrza Luksemburga da Lechowi awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Trzeba będzie łączyć występy w Europie z ekstraklasą. Trener John van den