Hockey Series w hokeju na trawie – start do Tokio

Polscy hokeiści na trawie dzisiaj rozpoczynają w poniedziałek w Gnieźnie rywalizację w I rundzie Hockey Series Open o udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nie było ich w tej najważniejszej imprezie od lat dwudziestu.

Cykl rozgrywek Hockey Series Open zastąpił dotychczasową Ligę Światową. W Gnieźnie Polacy w dniach od 28 bm. do 2 września zmierzą się z:  Cyprem (28 bm.), Litwą (29 bm.), Czechami (30 bm.), Ukrainą (1 września) i Włochami (2 września). Wszystkie spotkania biało-czerwonych będą się rozpoczynać o godz. 19.00.

Hockey Series Open będzie również etapem kwalifikacji do  mistrzostw świata także organizowanych w „zielonym” hokeju co cztery lata. Biało-czerwoni w finałowym turnieju MŚ poprzednio grali w 2002 roku. W Gnieźnie awans do kolejnej, już znacznie silniej obsadzonej rundy, wywalczą dwa pierwsze zespoły.

„Jesteśmy najwyżej sklasyfikowaną drużyną w  rankingu FIH czyli Międzynarodowej Federacji Hokeja. Wystąpimy u siebie z realnymi szansami na awans. Za głównych rywali uważamy Czechów i Ukraińców. Być może do rywalizacji do walki o awans włączą się Włosi” – powiedział trener reprezentacji Polski Karol Śnieżek.

Niestety nie udało się gospodarzom gnieźnieńskiego turnieju rozegrać choć kilku liczących się sparingów z zagranicznymi rywalami. Pokonali tylko 3:0 beniaminka niemieckiej Bundesligi Blau-Weiss Berlin 3:0.

Narodowy zespół jest oparty przede wszystkim na aktualnym, 22-krotnym mistrzem kraju Grunwaldzie Poznań. W walce o Tokio ma pomóc angielski napastnik z polskimi korzeniami z Brooklands ManchesterJoseph Hillyer, który w kwietniu br. otrzymał polski paszport.

(AK)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Jak uniknąć kompromitacji?

Trener Lecha liczy na zwycięstwo w Krakowie na Wisłą, ale drużyna jest tak rozbita, rozchwiana emocjonalnie, że trzeba się liczyć z każdym wynikiem. Nawet uniknięcie

Wszystko na jedną kartę

Lato będzie w Lechu gorące. Zostanie podjęta desperacka próba ocalenia tego, co niego zostało. Maciej Skorża otrzymał pełnomocnictwo do działań radykalnych, do dowolnego kształtowania drużyny.