Hindus i Polacy górą w Talex Open 2016 w Poznaniu

Na kortach AZS Poznań zakończył się futures Talex Open 2016, zarazem 17. Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski. W sobotę w finale debla o sukces walczyły dwa polskie duety. Wygrał bardziej doświadczony Marcin Gawron i Andriej Kapaś 6:4, 7:5 Adama Majchrowicza i Szymona Walkowa.  Tak więc Majchrowiczowi nie udało się powtórzyć w Poznaniu sukcesu sprzed roku wraz z Janem Zielińskim.

Wcześniej w sobotę odbyły się półfinałowe mecze w singlu. Wyniki: Sumit Nagal (Indie) – Maxime Janvier (Francja, 8) 6:3, 7:5, Daniel Masur (Niemcy, 2) – David Pel (Holandia) 6:2, 6:2.

W finale, po zaciętej rywalizacji, Nagal zwyciężył w 3 setach Masura 6:4, 1:6, 6:3. Wcześniej Nagal wyeliminował trzech Polaków: Michała Dembka, rozstawionego z „jedynką” Kamila Majchrzaka, Majchrowicza i Francuza Janviera.

Pula nagród tegorocznej edycji Talex Open wynosiła 25 tys. dolarów, z czego zwycięzca otrzymał 3,6 tys. dolarów oraz zainkasował 27 punktów do rankingu ATP.

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Słabość Lecha nadzieją Luksemburczyków

Carlos Fangueiro, trener F91 Dudelange, nie ma złudzeń: Lech jest faworytem, nie ma co porównywać jakości piłkarzy obu zespołów i wysokości budżetów. Luksemburczycy nie przyjechali

Na transfery trener nie liczy

Pokonanie w dwumeczu mistrza Luksemburga da Lechowi awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Trzeba będzie łączyć występy w Europie z ekstraklasą. Trener John van den