Heath Garlow, trener reprezentacji Polski w lacrosse, w Poznaniu!

W tym tygodniu zawodniczki Poznań Hussars Ladies i zawodnicy Poznań Hussars będą intensywnie trenować pod okiem trenera z USA - Heatha Garlowa. Jest to kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej Polskiej Ligi Lacrosse. Zawodniczki Poznań Hussars Ladies z kompletem punktów zajmują w niej pierwsze miejsce. Natomiast zawodnicy Poznań Hussars, po reformie ligi, swoje zmagania rozpoczną na przełomie lutego i marca.
 

Heath Garlow pełni obecnie funkcję trenera reprezentacji Polski box lacrosse mężczyzn oraz reprezentacji Polski kobiet do lat 20. Pomiędzy zgrupowaniami obu reprezentacji spędzi on 3 dni w Poznaniu. Jest to kolejna jego wizyta w naszym mieście. Dotychczasowa wiedza i rady przekazane zawodniczkom Poznań Hussars Ladies miały ogromny wpływ na ich grę i zdobyte Mistrzostwo Polski.
Heath jest Indianinem z plemienia Seneca. Jak sam mówi, w rezerwacie wszyscy są zaznajomieni z lacrossem od dziecka, bo to oni byli częścią stworzenia tego sportu. Swoją przygodę z lacrossem rozpoczął w odmianie „boxa” w 1977 gdy miał tylko 6 lat. W wieku 9 lat stanął na bramce gdzie odnalazł swoje miejsce. W pierwszym meczu obronił aż 81 strzałów! W jego pierwszym sezonie zdobył nagrodę MVP. Potem zdobył ją jeszcze 6 razy.
Grę w field lacrosse rozpoczął w 1989r. Już w pierwszym roku grania na trawie wybrany został jako pierwszy bramkarz do młodzieżowej reprezentacji Irokezów na Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Perth w Australii. W roku 1990 dostał wyróżnienie All American. Otrzymał stypendium do dwóch drużyn Uniwersyteckich z 1 dywizji, lecz zrezygnował z nich na rzecz rozpoczęcia rodziny. Grę w lacrossse kontynuował w drużynie Pinewoods Smoke, występującej w lidze kanadyjsko-amerykańskiej. W roku 2000 zaprzestał grania, aby zdobyć wykształcenie pedagogiczne.
Pierwszą oficjalną pracę jako trener główny (w box lacrosse) rozpoczął w 1992 w Newtown, gdzie pracował przez około 10 lat. Umożliwiło mu to pracę z niesamowitymi sportowcami m.in. jego synami Bladem i Stonem (grającymi w 1 dywizji ligi uniwersyteckiej, z niesamowitymi osiągnięciami), Zachiem Millerem, Zedem oraz Zackiem Williamsem (gwiazdą field i box lacrosse).
Heath już od 38 lat jest związany ze sportem, a od 25 lat pełni funkcję trenera. To wielki zaszczyt dla wszystkich zawodniczek i zawodników, że będą mogli uczestniczyć w treningach prowadzonych przez tak doświadczonego zawodnika oraz trenera.

Agnieszka Kosmala, Marcin Basiński

Zdjęcie Beata Janeczko, Marek Stor

Udostępnij:

Podobne

Jerzy Kopa nie żyje

To był trener, którego zasługi dla Lecha trudno przecenić. Nie tylko osiągnął doskonałe wyniki sportowe, ale i miał ogromny wpływ na przyszłość klubu. To od

Entuzjazm na wagę złota

Lech dąży do zbudowania mocnej drużyny – tu nikt nie ma wątpliwości. Nie chce przespać decydującego momentu, gdy rozgrywa się mecze kluczowe. Nie wolno, wzorem

Nie wolno pozostać w blokach startowych

Czy warto przejmować się wynikami meczów sparingowych? Zawsze lepiej wygrać niż przegrać, ale nie to jest głównym celem takich gierek. Czy warto przejmować się jakością

Drugi sparing, druga porażka Lecha

Nie widać jeszcze ręki nowego trenera. Piłkarzom Kolejorza nie kleiła się gra w drugim letnim sparingu, w którym mierzyli się z Pogonią Szczecin. Nie tworzyli